Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Eko-Okna wyróżnione za innowacje

05.03.2018 12:12 | 0 komentarzy | ż

Lakierowane okno PVC od Eko-Okien zostało wyróżnione w konkursie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas tegorocznego Konwentu Stolarki, który odbył się w Gniewie poznaliśmy laureatów konkursu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2018.

- W programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki wyróżniamy te rozwiązania, które nie tylko spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom, informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów – mówi Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS.

W tym roku Kapituła konkursu wyróżniła 20 produktów. Wśród nich znalazło się okno lakierowane PVC, które wyprodukowała firma Eko-Okna, a którego premiera odbyła się podczas tegorocznych targów BUDMA.

Lakierowane okna PVC to całkowita innowacja na rynku. Dotychczas, aby nadać stolarce PVC koloru wykorzystywano bowiem okleiny. Lakierowanie umożliwia jednak nadanie koloru każdemu elementowi okna. Rdzeń okien lakierowanych, w przeciwieństwie do okleinowanych, jest dokładnie takiego samego koloru co rama.

Eko-Okna nie tylko jako jedna z pierwszych firm zaczęła lakierować okna PVC, ale przede wszystkim stworzyła do tego celu wyjątkową linię lakierów. - Linię lakierów MAGIC stworzyliśmy przy współpracy z międzynarodowy koncernem, który wraz z najlepszymi designerami specjalnie dla nas zaprojektował farby zawierające pigment tworzący metaliczny efekt – opowiada Łukasz Kucharczyk dyrektor marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

- Nagroda bez wątpienia jest miłym podsumowaniem pracy włożonej w projekt. Szczególne podziękowania należą się Dariuszowi Strojnemu, kierownikowi naszej lakierni, który koordynował projekt i odpowiadał za jego wdrożenie. Za każdym pomysłem, za każdą innowacją stoi bowiem człowiek – dodaje Łukasz Kucharczyk.

źródło: Eko-Okna