Piątek, 22 czerwca 2018

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu

17.03.2017 15:14 | 0 komentarzy | (s)

Warszawa – najprężniej rozwijające się miasto w Polsce, jej stolica. Centrum biznesowe i kulturowe kraju. To miasto można albo kochać, albo nienawidzić. Pęd, korki, zapełnione ulice, niezależnie od pory roku. Z pewnością ta metropolia daje możliwości rozwoju zawodowego, więc warto tu pracować, ale czy zamieszkać w Warszawie?

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niejednego zapewne przechodzą ciarki na samą myśl o mieszkaniu w Warszawie, a zwłaszcza w jej centralnych dzielnicach tkj. Śródmieście. Warszawa to nie jest jednak tylko okolica Pałacu Kultury i wysokich wieżowców, ale również inne miejsca, gdzie życie toczy się o wiele spokojniej.

Jedną z dzielnic stolicy, która zasługuje na wyróżnienie, jest warszawski Żoliborz. Żoliborz leży po lewej stronie Wisły, bezpośrednio granicząc ze Śródmieściem. Mieszkania na Żoliborzu są zdecydowanie tańsze od tych znajdujących się w Centrum. Nie ma tam wielkich biurowców, które codziennie rano zapełniają zmęczeni i zestresowani ludzie. Sąsiedztwo licznych parków sprzyja rodzinnym spacerom i relaksowi na świeżym powietrzu, a niedaleka odległość do samego centrum, z pewnością sprawia, że nie traci się cennego czasu w środkach komunikacji. Żoliborz jest dzielnicą przyjazną dla rodzin z dziećmi. Infrastruktura jest rozbudowana: można tam znaleźć szkoły dla najmłodszych oraz również dla młodzieży. Na Żoliborzu znajduje się także wiele restauracji, kawiarni, pubów oraz kino Wisła, Teatr Komedia, publiczna Biblioteka oraz liczne zabytki tkj. Kolonia Dziennikarska, osiedle WSM, Żoliborz Oficerski, Cytadela czy stary Ratusz. Znajduje się tam Centrum Olimpijskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Żoliborz jest jedną z artystycznych dzielnic Warszawy – mieszka tam, i mieszkało, wiele znanych osób: aktorów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, dziennikarzy, lekarzy czy architektów. W miejscu tym można się zakochać.

Ceny mieszkań na Żoliborzu są zróżnicowane. Zależy to od wielu czynników tkj. odległość do przystanków/ stacji komunikacji miejskiej, stanu technicznego oraz wieku budynku, a także materiałów użytych do wykończenia nieruchomości. Wiele kwestii decyduje o cenie danego mieszkania, ale z pewnością, w porównaniu ze Śródmieściem, na Żoliborzu opłaca się zakupić mieszkanie. Dojazd do Centrum to tylko kilkanaście minut, a można oszczędzić tysiące złotych. Można tam znaleźć nieruchomości już za ok. 6- 7 tys. zł za m2, ale oczywiście są również takie gdzie cena m2 przekracza kilkanaście tysięcy zł. Przykładowo osoby, które dobrze poszukają, mogą trafić na mieszkanie 3 –pokojowe, o powierzchni ok. 55 m2, za niecałe 340 000 zł, należące do rynku wtórnego. Zwolennicy nowoczesnych budowli i rozwiązań znajdą również coś dla siebie na rynku pierwotnym. W nową zabudowę szczególnie obfitują Sady Żoliborskie, gdzie można znaleźć kawalerki od 30 m2, aż do wielkich apartamentów, których powierzchnia sięga nawet do 300 m2.

Szczególnie zasługujący na uwagę jest apartament owiec, o pięknej nazwie nawiązującej do historii tego miejsca, Żoliborz Artystyczny, zlokalizowany przy placu Czesława Niemena 1. Jest to inwestycja dewelopera Dom Development, oddana do użytku w 2014 roku. W apartamentowcu, o nietypowej bryle z ogromną liczbą okien, znajdują się 303 mieszkania o powierzchni od 31 do 131 m2, a całkowita liczba mieszkań w całej inwestycji to 1574. Żoliborz Artystyczny otrzymał prestiżową Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy: za jakość rozwiązań architektonicznych, ale również połączenie strefy publicznej ze sztuką. Ten 7- piętrowy budynek definiuje rozwijające się osiedle i nadaje mu ekskluzywnego charakteru. Cena za m2 mieszkania w tej inwestycji to ok. 7-8 tys. zł. Mieszkania posiadają piękne balkony, a niektóre z nich nawet taras czy ogród. Rozwijające się osiedle to funkcjonalna przestrzeń, w której można znaleźć elementy sztuki i estetyczne części wspólne, bezpieczne place zabaw dla dzieci, ale również stare drzewa, znajdujące się pomiędzy budynkami, w których znaleźć można duszę dawnego Żoliborza.

To osiedle, tak jak cały Żoliborz, to miejsce dla wyjątkowych ludzi, dla których historia Warszawy jest jej największym dorobkiem. Piękna, zielona i spokojna dzielnica opowiada historię stolicy i szczerze chwyta za serce. Każdy kto ceni sobie mieszkanie w zaciszu, ale równocześnie blisko Centrum miasta, powinien, przynajmniej, wziąć pod uwagę zamieszkanie na Żoliborzu.

Materiał zewnętrzny