Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Empol połączył siły z PK Racibórz. Za wywóz śmieci chcą 7,4 mln złotych

28.12.2016 12:45 | 3 komentarze | ma.w, żet
Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:34

W przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Raciborzu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyło ją konsorcjum firm Empol z Tylmanowej oraz Przedsiębiorstwo Komunalne z Raciborza.

Empol połączył siły z PK Racibórz. Za wywóz śmieci chcą 7,4 mln złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 28 grudnia o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta Racibórz otwarto jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na odbiór odpadów komunalnych powstałych na terenie Raciborza. Złożyło ją konsorcjum Empol - PK Racibórz. Firmy te są gotowe wywozić śmieci z Raciborza do końca 2019 roku za kwotę 7 mln 412 tys. zł. Tymczasem władze Raciborza zaplanowały przeznaczyć na ten cel 6 mln 481 tys. zł.

Pomimo wspomnianej wyżej różnicy, oferta złożona przez Empol - PK Racibórz i tak jest korzystniejsza od obowiązującej obecnie. Dziś za odbiór tony odpadów Miasto Racibórz płaci 134 zł (netto), natomiast nowa oferta konsorcjum opiewa na kwotę 118 zł za tonę (netto).

Aktualnie referat zamówień publicznych sprawdza zgodność oferty z warunkami zamówienia. Następnie dokumentacja przetargowa trafi na biuro prezydenta Raciborza, który podejmie decyzję o uznaniu wyniku przetargu lub jego unieważnieniu.

Wariant unieważnienia przetargu jest mało prawdopodobny z uwagi na naglący termin rozstrzygnięcia postępowania i podpisania umowy, która powinna zacząć obowiązywać od nowego roku.