Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Górnicy nie będą protestować

15.12.2016 09:43 | 4 komentarze | acz

KHW oraz PGG powinny zostać połączone - takie informacje przekazali związkowcom obu spółek minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister Grzegorz Tobiszowski. Co na to związkowcy?

Górnicy nie będą protestować
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Szczegóły połączenia mają zostać przedstawione do końca stycznia. Do rozwiązania pozostają liczne kwestie formalne. Takie połączenie oznacza złożony proces, co wiąże się ze zmianami właścicielskimi, przeniesieniem pracowników oraz restrukturyzacją zadłużenia.

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, wskazał 13 grudnia w rozmowie z dziennikarzami, że do połączenia kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej dojdzie w pierwszym kwartale 2017 roku, może około lutego, a do PGG miałyby trafić wszystkie kopalnie. Jeśli chodzi o termin dokapitalizowania przez Eneę, Węglokoks oraz TF Silesia, wiceminister wskazał, że miałoby do niego dojść po połączeniu KHW z PGG.

Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80, zapytany czy spodziewa się Pan protestów w górnictwie w kolejnych miesiącach, odparł: „Nie. Chyba że rzeczywiście rząd chciałby likwidować kolejne kopalnie. Ostatnie decyzje o włączeniu Katowickiego Holdingu Węglowego do Polskiej Grupy Górniczej w pełnej strukturze holdingu na to nie wskazują”.

Informację o tym, że KHW oraz PGG powinny zostać połączone przekazali 12 grudnia stronie społecznej obu spółek minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.