Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza

29.06.2016 08:06 | 0 komentarzy | (q)

Zainteresowania czy przyszłościowy zawód? A może jedno i drugie? Sprawdź ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki kierunek studiów wybrać? Na jakie studia warto iść? Czym kierować się podczas wyboru uczelni? Powyższe pytania zadaje sobie wiele osób w czasie swej edukacji w szkole średniej, a nawet dużo wcześniej. Studia to niewątpliwie jeden z ważniejszych czynników, które zmieniają nasze przyszłe życie.

Badania wśród kandydatów na studia potwierdzają, że zainteresowania to najważniejsze kryterium wyboru studiów. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy wybrany kierunek jest przyszłościowy pod kątem potrzeb rynku pracy. Spróbujmy przez chwilę zastanowić się, co czuje młody człowiek, który dopiero zdał maturę, skończył szkołę i zaczyna studia i pomóc mu w podjęciu decyzji.

Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich przyszłych studentów są studia blisko miejsca zamieszkania. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu zaprasza na bezpłatne studia dzienne, studia niestacjonarne i wybór wśród 9 kierunków studiów i ponad 30 specjalności. W wyborze kierunku studiów warto wziąć pod uwagę zainteresowania i możliwość zdobycia zawodu. Oferta raciborskiej uczelni jest pod tym względem bardzo bogata.

Kierunki techniczne to dziś niewątpliwie nieograniczone możliwości znalezienia pracy. Studiując na takich kierunkach jak automatyka i robotyka oraz architektura można rozwijać własne pasje i uzyskać tytuł inżyniera. Bogata oferta praktyk i współpraca PWSZ z lokalnymi zakładami pracy zwiększa szanse na zdobycie praktycznych umiejętności.

Raciborska uczelnia to wieloletnia tradycja kształcenia na kierunkach pedagogicznych. Studenci mogą wybierać wśród takich specjalności jak edukacja elementarna, pedagogika resocjalizacyjna, logopedia i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza człowieka dorosłego.

Najnowsze kierunki studiów w ofercie PWSZ - administracja oraz bezpieczeństwo państwa - cieszą się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem.

Jeśli łatwo przychodziła nam nauka języków obcych, to warto uczyć się ich właśnie w PWSZ, uczelnia umożliwia naukę aż 3 języków – angielskiego, niemieckiego i czeskiego. Przyszłościowe specjalizacje oraz możliwość nauki języka od podstaw to najnowsza oferta edukacyjna.

Praca w firmach reklamowych, studiach fotograficznych, domach kultury a może pracownia witraży? Jeśli interesujesz się sztuką, fotografią lub grafiką rozwijaj własne pasje właśnie w PWSZ.

Od nowego roku akademickiego oferujemy również nowy kierunek studiów turystyka i rekreacja, gdyż dynamicznie rozwijająca się branża turystyczna i hotelarska to nowa przestrzeń usług i możliwości.

Kierunek wychowanie fizyczne to także możliwość rozpoczęcia przyszłej kariery jako instruktor fitness, trener personalny lub sportowy.

Studia w Raciborzu to również oferta dla osób, które chciałyby zmienić wykonywany zawód – elastyczne formy studiowania umożliwiają łączenie pracy zawodowej z nauką. PWSZ zaprasza także osoby niepełnosprawne, proponując liczne udogodnienia technologiczne, a programy wsparcia, jak również pomoc wolontariuszy są nieocenione.

A może marzysz o założeniu własnej firmy? Wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem, praktyki w zakładach pracy oraz uczelniane Biuro Karier pomogą młodym adeptom biznesu w założeniu własnej firmy.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu posiada doskonałe zaplecze dydaktyczne - Dom Studenta z komfortowo urządzonymi pokojami, wyposażone sale dydaktyczne i laboratoria, basen, stadion, bibliotekę naukową i sale gimnastyczne.

Studiowanie to nie tylko nauka - bogate życie studenckie, obozy sportowe i wyjazdy zagraniczne dla studentów w ramach wymiany międzynarodowej i programu Erasmus+ to doskonała okazja do poznania rówieśników z takich krajów jak Turcja, Łotwa, Słowacja, Czechy oraz Bośnia i Hercegowina.