środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

RIG pozwala oszczędzać na gazie i prądzie

08.06.2016 06:44 | 0 komentarzy | ma.w

Grupowe zakupy energii elektrycznej i gazu, jakich podjęła się w imieniu swoich członków Raciborska Izba Gospodarcza przyniosły im wymierne korzyści. Oszczędności sięgają 40%.

RIG pozwala oszczędzać na gazie i prądzie
Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Izba zajęła się tematem przed rokiem i na wniosek przedsiębiorców rozeznała możliwości grupowych zakupów mediów. Zainteresowanych było kilkanaście firm. Izba zorganizowała przetarg na najniższe ceny. – Efekt jaki osiągnęliśmy jest według mnie bardzo interesujący. Rabaty sięgnęły 40%. Ceny są niższe od tych jakie płacą największe raciborskie firmy – zachwala opcję prezes RIG Tadeusz Ekiert. Większa pula energii pozwala uzyskać od dostawców niższe ceny. Stawka za mWh sięgnęła 212 zł podczas gdy rynkowa wynosi nawet 300 zł. Za gaz RIG płaci 70 zł/mWh. Na rynku żąda się 110 zł.

Ruszył nowy nabór chętnych do obniżonych opłat za energię i gaz. – Dotyczy on opłat w 2017 roku. Im większa będzie grupa, która oczekuje niższych stawek, tym lepsze ceny uda nam się uzyskać – zachęca S. Ekiert.

Informacji na ten temat udziela Simona Posmyk w biurze izby. Można zadzwonić pod nr 32 415 51 89 w tygodniu roboczym, w godz. od 7.30 do 14.30.

(m)