Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Od dziś Raciborska znów zamknięta

09.03.2020 07:23 | 1 komentarz | art

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., na poniedziałek, 9 marca, zaplanowano wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy.

Od dziś Raciborska znów zamknięta
Zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Związane jest to z modernizacją kolejnego półtorakilometrowego odcinka ul. Raciborskiej, na którą powiat wodzisławski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość zadania to 5,4 mln zł, z czego połowę sfinansuje powiat wspólnie z gminą Gorzyce.

Roboty będą polegały między innymi na przebudowie kanalizacji deszczowej, stabilizacji gruntu oraz wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych drogi. Powstaną również nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Marbud z Rybnika

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego dla wszystkich jego uczestników. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Gorzycach do skrzyżowania z ulicą Wałową w Bełsznicy ruch będzie dozwolony wyłącznie dla autobusów komunikacji publicznej, mieszkańców Gorzyc i Bełsznicy, a także przedsiębiorców, których siedziby mieszczą się w rejonie zamkniętego odcinka drogi.

W związku z tym na trasie Gorzyce – Syrynia – Racibórz od 9 marca wyznaczono objazd drogą krajową nr 78 w Gorzycach, Olzie i Zabełkowie, drogą krajową nr 45 w Zabełkowie, Roszkowie i Krzyżanowicach oraz drogą wojewódzką nr 936 w Krzyżanowicach, Bukowie i Syryni.