Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Korowód dożynkowy przejechał ulicami Osin w Żorach [ZDJĘCIA]

W korowodzie można było zobaczyć ciągniki rolnicze. Mieszkańcy Żor-Osin mogli podziwiać m.in. wysłużonego usrusa i nowoczesnego New Holland'a.

Korowód dożynkowy przejechał ulicami Osin w Żorach [ZDJĘCIA]Justyna Koniszewska
Świętowanie rozpoczęło się od korowodu, który wyruszył równo o 14.30 spod OSP-Osiny.

Mieszkańcy sołectwa Osiny w Żorach spotkali się wczoraj (9.09) na święcie plonów, czyli tradycyjnych dożynkach.

Świętowanie rozpoczęło się od korowodu. Wyruszył on równo o 14.30 spod OSP-Osiny. Następnie ul. Główną przejechał w kierunku ul. Sikorskiego do ronda i skierował się ponownie w stronę ul. Głównej, by dalej przejechać do ul. Szkolnej, gdzie mieści się świetlica Miejskiego Ośrodka Kultury. W korowodzie wzięły udział nie tylko nowoczesne ciągniki rolnicze, ale również ich starsze i bardziej wysłużone modele. Koniec korowodu zamykali tradycyjnie motocykliści.

O 16.00 ruszyła zabawa dożynkowa. Program artystyczny poprowadził Zbigniew Cieślik. Na scenie wystąpili natomiast: Lzpit Osiny, Taaka Kropka, Jagódki oraz Sari. O 18.00 zaplanowano zabawę taneczną.

Dożynki 2023 w naszym regionie 57 wiadomości, 87 komentarzy w dyskusji, 6695 zdjęć, 9 filmów
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].