Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Konkurs Młodzieżowy Lider Biznesu

19.11.2013 11:04 | 0 komentarzy | e

Raciborska Izba Gospodarcza i Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu wraz z Żorską Izbą Gospodarczą rozpoczynają realizację konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pn. „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014”, którego formuła już dwukrotnie została przetestowana na terenie powiatu M. Żory.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.

Partnerem Głównym konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach.

W tym roku konkurs odbędzie się na następujących obszarach:

- powiat M. Żory oraz powiat pszczyński,

- powiat M. Jastrzębie-Zdrój,

- powiat raciborski,

- powiat rybnicki i powiat M. Rybnik,

- powiat wodzisławski.

W ramach konkursu po trzech etapach z każdego obszaru wyłoniony zostanie zwycięzca na poziomie lokalnym, który weźmie udział w zmaganiach w czwartym etapie na poziomie regionalnym i walczył będzie o nagrodę główną oraz tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014”.

Poszczególne etapy konkursu obejmują:

I etap: test jednokrotnego wyboru

II etap: przygotowanie pracy projektowej indywidualnie przez każdego uczestnika

III etap – będzie przebiegał w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte.

IV etap – finał – będzie przebiegał również w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte.

Zgłoszenia do pierwszego etapu Konkursu przyjmowane będą od 18 listopada do 4 grudnia 2013 roku na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.

W pierwszym etapie, który odbędzie się już 17 grudnia, weźmie udział maksymalnie 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Do drugiego etapu zakwalifikuje się 12 uczestników, a do trzeciego 5. Zwycięzca weźmie udział w zmaganiach regionalnych w czwartym etapie.

W tym roku nagrodą główną w całym konkursie będzie iPad Apple 3 32GB oraz bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dla pierwszych 5 miejsc w każdym z powiatów również przewidziano atrakcyjne nagrody (tj. aparat fotograficzny OLIMPUS TG 630, tablet multimedialny KRUGER & MATZ KM0793, dysk zewnętrzny SAMSUNG STSHX-M500 TCB i książki).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.