Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Burmistrz rozdał nagrody i stypendia

30.10.2013 21:23 | 0 komentarzy | ska

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji 27 nauczycieli otrzymało nagrody burmistrza, a stypendia trafiły do 70 uczniów.

Burmistrz rozdał nagrody i stypendia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Współorganizatorem wydarzenia, obok wydziału edukacji UgiM był Zespół Szkół nr 3. – Tradycją naszej gminy stało się, aby każda placówka edukacyjna po generalnym remoncie ukazywała podczas obchodów Dnia Edukacji swoje nowe oblicze i była gospodarzem uroczystości. Gościmy dziś w pięknej i nowoczesnej sali Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, ale zapraszamy serdecznie do naszej odnowionej szkoły, dziękując jednocześnie władzom samorządowym za termomodernizację naszej placówki – mówiła Małgorzata Marciniak, witając zgromadzonych dyrektor ZS nr 3. Uroczystość stanowiła okazję do złożenia życzeń i gratulacji dla nauczycieli placówek, dla których organem prowadzącym jest gmina i miasto Czerwionka-Leszczyny. W tym roku mija 240 lat od powołania Komisji Edukacji Narodowej – pioniera organizacji systemu oświaty oraz pierwszej władzy oświatowej w Europie, umożliwiającej powszechną edukację polskich obywateli. Honorowe wyróżnienie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez ministra edukacji otrzymał burmistrz Wiesław Janiszewski, a także dwie nauczycielki: Aleksandra Kancelista (emerytowana nauczycielka SP3) oraz Maria Kala z Zespołu Szkół Specjalnych.

Nagrody za osiągnięcia

W końcu przyszedł również czas na wręczenie nagród burmistrza dla nauczycieli i dyrektorów. – W głośnej dyskusji o oświacie w naszym kraju, tak mało mówi się o zaangażowaniu nauczycieli, o wspaniałych efektach ich pracy. Życzę, aby wasza praca przynosiła wam satysfakcję, a całej gminie pożytek. Jesteśmy pełni uznania za wasz codzienny wysiłek i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia – powiedział do pracowników oświaty burmistrz Wiesław Janiszewski. Nagrody dla dyrektorów otrzymali Małgorzata Marciniak z ZS3, Urszula Dziewior z Przedszkola w Bełku oraz Krzysztof Kalinowski z Gimnazjum nr 2. Aż 27 pedagogów z 21 placówek uhonorowano nagrodami dla nauczycieli.

Stypendia dla najlepszych

Co roku nauczyciele zdobywają także kolejne stopnie awansu zawodowego, a akty nadania wręczane są uroczyście podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Ośmiu pedagogów zostało nauczycielami dyplomowanymi, a dziewięciu nauczycielami mianowanymi. Podczas uroczystości wręczono także stypendia dla uczniów. W sumie 70 osób z 14 placówek zostało nagrodzonych stypendiami. Burmistrz złożył także gratulacje Julii Iskrze z ZS nr 3, zdobywczyni I miejsca w konkursie organizowanym przez prof. Jerzego Buzka pn. „Kreatywna pocztówka”. Uroczystość uświetniły na koniec występy artystyczne uczniów i absolwentów ZS nr 3.