Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

W Wodzisławiu ma powstać druga galeria handlowa

20.09.2013 10:16 | 28 komentarzy | tora

Grupa wodzisławskich biznesmenów planuje wybudować galerię handlową z prawdziwego zdarzenia. Ma się nazywać Stara Kopalnia, nawiązać wyglądem do górniczych tradycji regionu i powstać przy ul. Marklowickiej, niedaleko Biedronki i stacji paliw.

W Wodzisławiu ma powstać druga galeria handlowa
Wizualizacja z galeriastarakopalnia.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jej otwarcie planowane jest na koniec 2014 roku. - To wyłącznie lokalna inicjatywa, z polskim kapitałem - mówi Arkadiusz Wojciechowski, jeden z inwestorów. Zapewnia, że zbudowanie galerii jest przesądzone. Formalnie nic nie stoi na przeszkodzie. Inwestorzy dysponują pozwoleniem na budowę. Sprawą otwartą są najemcy. - Uważamy, że w Wodzisławiu jest miejsce dla drugiej galerii handlowej. Chcielibyśmy, aby nasi najemcy uzupełniali i poszerzali ofertę handlową, a nie dublowali się ze sklepami, które już są, bądź mają powstać w mieście - mówi przedsiębiorca.
Wodzisławianie z pewnością ucieszyliby się z nowoczesnego kina czy salonu książek i multimediów. Niewykluczone, że tacy najemcy również się pojawią w Starej Kopalni. - Wiemy, jakie są oczekiwania mieszkańców. Śledzimy doniesienia prasowe, fora internetowe. Przy czym nie zawsze nasze chęci są zbieżne z planami dużych sieci - przyznaje inwestor nie potwierdzając, ani zaprzeczając, czy firmy jak Multikino bądź Empik są w kręgu zainteresowania inwestorów.
Planowana powierzchnia handlowa galerii to około 10 tys. m kw. Przy obiekcie ma powstać parking dla około 400 samochodów.
Arkadiusz Wojciechowski zdaje sobie sprawę z ryzyka przedsięwzięcia. - Tak jest z każdym biznesem. My wierzymy w Wodzisław. Wiemy, ile osób stąd jeździ na zakupy do Raciborza, Jastrzębia czy Rybnika, dlatego uważamy, że będziemy mieli klientów - mówi Arkadiusz Wojciechowski.