Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Zbieramy podpisy w obronie drogi Racibórz - Pszczyna

14.05.2013 15:10 | 0 komentarzy | e

W najbliższą niedzielę, 19 maja, podczas Pikniku Rodzinnego "Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli Skarby Raciborszczyzny" na Rynku można będzie dołączyć do protestujących przeciwko przesunięciu na listę rezerwową inwestycji mającej kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego Raciborszczyzny i okolic, czyli budowy drogi Racibórz - Pszczyna.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już pisaliśmy, projekt budowy drogi Racibórz - Pszczyna na odcinku od Rudnika do Rydułtów trafił na listę rezerwową inwestycji drogowych jakie planują władze Śląska. Uznano go za ważny, ale wymagający podziału na etapy i wyrażono wątpliwość, że inwestycja zostanie ujęta w kolejnej perspektywie unijnych dofinansowań. Budowa drogi ma być realizowana w najbliższych latach jedynie na terenie Rybnika.

Społeczność Subregionu Zachodniego domaga się wpisania na listę projektów podstawowych, przewidzianych do realizacji w ramach RPO WŚL na lata 2014-2020, drogi Racibórz - Pszczyna w pełnym zakresie. - Akcją zbierania podpisów raciborzanie mogą wyrazić swoje oburzenie wobec polityki marginalizacji tej części województwa śląskiego - zachęca radny miejski Robert Myśliwy (niezależny).

Raciborskie Centrum Informacji przy ul. Długiej pełni funkcję nieformalnego centrum protestacyjnego. Można tam złożyć podpis, pobrać druk do zbierania podpisów lub złożyć wypełniony formularz.

Przekażemy tam zebrane podczas pikniku listy z podpisami pod protestem.