środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Potrzebny nowy radiowóz

06.03.2013 18:23 | 37 komentarzy | mas

Komendant komisariatu policji w Radlinie zgłosił pilną potrzebę zakupu nowego radiowozu – nieoznakowanego, w barwach cywilnych, który posłuży funkcjonariuszom do pracy operacyjnej, na przykład podczas urządzania zasadzek na przestępców.

Potrzebny nowy radiowóz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jeśli chodzi o sprzęt transportowy, nasza sytuacja jest zła – mówił komendant Adam Grobelny podczas sesji rady miasta, która odbyła się 26 lutego. Obecnie radlińscy policjanci mają do dyspozycji cztery wozy: huyundaia z 2011 r., kię z 2009 r., nieoznakowanego chevroleta aveo z 2005 r. oraz opla astrę z 2004 r. – Te dwa ostatnie mają duży przebieg, są mocno wyeksploatowane, awaryjne i lada moment staną – podkreślał komendant.

Tylko pół na pół
Zakup nowego radiowozu jest możliwy tylko przy wsparciu miasta. Połowę potrzebnej kwoty wyłożyłaby komenda wojewódzka policji, drugą połowę, czyli jakieś 35 tys. zł, Radlin. – Ze wstępnych szacunków wynika, że budżet polskiej policji na ten rok jest w stanie pokryć tylko pół procenta zapotrzebowania na zakup sprzętu. Tylko tam, gdzie będzie dofinansowanie ze strony samorządów, będzie też dofinansowanie ze strony policji – mówił z kolei komendant powiatowy policji w Wodzisławiu, Krzysztof Justyński. Dodał, że już trzy samorządy w powiecie wodzisławskim zadeklarowały taką formę wsparcia.

Tylko z oszczędności
Na przeszkodzie stoi brak wolnych środków w budżecie Radlina. – Może pojawią się jakieś oszczędności poprzetargowe w drugim półroczu – kalkuluje burmistrz Barbara Magiera i przypomina, że w tym roku miasto poniesie ogromne koszty w związku z remontem budynku Inco przy ul. Mariackiej, gdzie przeniesie się radliński komisariat policji i wodzisławska drogówka. Na realizację inwestycji zabezpieczone są 2 mln zł.  

(mas)