Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Z czeskimi kolegami szusowali w Wiśle

29.01.2013 20:13 | 0 komentarzy | abs

 

Polsko-czeskie gór zdobywanie” – takie hasło towarzyszyło obozowi narciarskiemu, w którym uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół: Zespołu Szkół w Gogołowej i gimnazjum z Ostrawy.

Z czeskimi kolegami szusowali w Wiśle
W polsko czeskim obozie uczestniczyło 44 uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Impreza zorganizowana została w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Podczas sześciodniowego obozu, który zakończył się 12 stycznia, młodzież (29 uczniów z Gogołowej i 15 z Ostrawy) pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczyła się jeździć na nartach. Polsko-czeskie grupy młodzieży szusowały na stoku narciarskim Soszów w Wiśle. Grupa początkująca nie zrażała się chwilowymi trudnościami i pod koniec obozu wszyscy zjeżdżali już czerwoną trasą.

Po zajęciach na stoku młodzież uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych, były zabawy przy ognisku, konkurs fotograficzny, spotkania z góralką, która przybliżyła uczniom folklor Beskidów, rozgrywki na kręgielni i atrakcje na pływalni w parku wodnym. - Z każdym dniem młodzież porozumiewała się coraz sprawniej, przełamywała bariery językowe i kulturowe – mówi Weronika Paszkiewicz, koordynatorka projektu. – Poznawała walory turystyczne terenów transgranicznych i promowała zdrowy styl życia.