środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Nowy dyrektor fabryki Henkla w Raciborzu

22.01.2013 12:18 | 2 komentarze | e

Adrian Wycisk został nowym dyrektorem zakładu produkcyjnego detergentów firmy Henkel w Raciborzu.

Nowy dyrektor fabryki Henkla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do jego obowiązków należy zarządzanie działalnością jednej z najważniejszych fabryk Henkla w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, produkującej między innymi proszki do prania marki Persil i Rex oraz wytwarzającej półprodukty do produkcji detergentów, dostarczane do innych fabryk firmy w regionie.

Na stanowisku zastąpił Alfreda Smyrka, który od stycznia 2013 roku zarządza henklowskim zakładem produkcji detergentów w Wiedniu.

- Biorąc odpowiedzialność za całość funkcjonowania zakładu produkcyjnego, będę dbał o dalszą poprawę standardów bezpieczeństwa oraz udoskonalanie systemów i procedur ochrony środowiska. Do moich kluczowych zadań należeć będzie także zapewnienie jak najwyższej wydajności produkcji i efektywności kosztowej procesów produkcyjnych, przy równoczesnej dbałości – dzięki właściwym inwestycjom - o potencjał produkcyjny zakładu dziś i w przyszłości – powiedział Adrian Wycisk.

Adrian Wycisk rozpoczął karierę w firmie Henkel w 2004 roku na stanowisku menedżera ds. logistyki w fabryce w Raciborzu. Następnie zdobywał międzynarodowe doświadczenie, pełniąc funkcje kierownicze w działach produkcji i logistyki m.in. w Austrii oraz w Stanach Zjednoczonych. Przed rozpoczęciem pracy w Henklu przez dwa lata zajmował się kwestiami informatycznymi oraz projektami logistycznymi w firmie Tibbett & Britten (obecnie DHL).

Nowy dyrektor raciborskiej fabryki ma 37 lat. Posiada dyplom inżyniera informatyki zdobyty na Politechnice Opolskiej. Ukończył także studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing na tej samej uczelni.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat. Interesuje się programowaniem oraz piłką nożną.