Poniedziałek, 20 stycznia 2020

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

W Mszanie nagrywali teleturniej "Kocham Cię Polsko"

22.10.2012 12:41 | 45 komentarzy | red

W sobotę 20 października w Ośrodku Kultury w Mszanie zorganizowano Spotkanie GOKiR-owskiej Familii. Spotkali się ludzie, którzy na co dzień angażują się w życie kulturalne gminy.

W Mszanie nagrywali teleturniej "Kocham Cię Polsko"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Pomysłodawcą zabawy jest Tomasz Miler, były dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Tradycję kontynuuje Rafał Jabłoński, obecny dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Impreza ma iście rodzinny charakter. Pracownicy Ośrodka Kultury przygotowują program rozrywkowy, natomiast poczęstunek jest wspólny - każdy przynosi i częstuje swoimi ulubionymi potrawami.  Tak też było i tym razem.

Głównym punktem zabawy był teleturniej "Kocham Cię Gmino". W Mszanie zjawił się Maciej Kurzajewski (w tej roli Rafał Jabłoński), w towarzystwie Kasi Zielińskiej (Mateusz Wiśniewski) i Joanny Koroniewskiej (Celina Mizia). Liderzy grup stworzyli drużyny, które walczyły o zwycięstwo.  Pierwszą ekipę reprezentowali: Wioleta Szotek, Mirosław Winkler, Krystyna Firut i Jolanta Marek. Joannę Koroniewską wspierali natomiast: Ilona Mura, Andrzej Parma, Renata Korcela i Danuta Michalik. Oprócz wiedzy ogólnej i sportowej zawodnicy musieli wykazać się refleksem i dobrą pamięcią. Umiejętności te były przydatne w "kalamburach" i "głuchym telefonie", gdzie zawodnicy wsłuchiwali się w opowieści o "Szamanie, który uwiódł Renatkę" i "Królu TroJanie". Były także licytacje muzyczne, a w finale niespodziewana wizyta eksperta z dziedziny seksuologii, anatomii i nowych technologii (w tej roli Tadeusz Wawrosz).  Gwiazdą wieczoru była grupa ABBA (Beata Pogorzelska, Blandyna Nowak, Kornelia Zazulak i Anna Rudkowska). Muzycy ze Szwecji mieli wystąpić w Warszawie na Stadionie Narodowym, jednak z powodu ulewy i dachu - który jest tylko przeciwsłoneczny - koncert odwołano. Wolny termin wykorzystali organizatorzy sobotniej zabawy i zaprosili zespół do Mszany. Tutaj Szwedzi zrobili prawdziwą furorę.