środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

U innych się da, w Godowie nie

30.03.2012 22:33 | 27 komentarzy | art

 

W gminie Godów nie będzie darmowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Za wywóz starego tapczana czy meblościanki trzeba będzie zapłacić.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

W zeszłym roku taka zbiórka miała charakter bezpłatny. Teraz za wywóz tapczana trzeba zapłacić 10 zł, a wykładziny bądź dywanu 15 zł. W gminie tłumaczą, że inaczej nie można. - Firma, która zajmuje się zbiórką odpadów wielkogabarytowych stwierdziła, że darmowe ich zbieranie jest nieopłacalne. Dywany czy tapczany nie są przez mieszkańców zabezpieczone, często wtedy mokną, jest problem z ich załadowaniem i utylizacją – wyjaśnia Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Dlaczego jednak gmina sama nie może pokryć kosztów organizacji takiej zbiórki? - Według nas byłoby to niezgodne z prawem. Nasz radca prawny uważa, że gmina nie może płacić za mieszkańca - odpowiada Kasperuk. W innych gminach mają na ten problem inne spojrzenie. Np. w Gorzycach czy Lubomi zbiórki wielkogabarytów są dla mieszkańców bezpłatne. Ich koszty pokrywa gmina. - Organizujemy normalny przetarg. Wygrywa firma, która zaoferuje najniższą kwotę – wyjaśnia Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Najbliższa płatna zbiórka wielkogabarytów i opon odbędzie się w maju i czerwcu. 30 maja w Gołkowicach, 13 czerwca w Godowie i Skrbeńsku, 20 czerwca w Łaziskach, Krostoszowicach i Podbuczu, zaś 27 czerwca w Skrzyszowie. Na 2 tygodnie przed planowaną zbiórką należy telefonicznie bądź osobiście zgłosić w siedzibie firmy Eko-Glob rodzaj, ilość oraz miejsce odbioru odpadów, celem indywidualnego ustalenia ceny. Odpady bez uprzedniego zgłoszenia nie będą odbierane.

 

(art)