Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Bierzcie przykład z Jurka, on się przełamał

11.12.2011 17:17 | 3 komentarze | ma.w

Jerzego Wiśniewskiego działacza społecznego na wózku inwalidzkim za przykład środowisku stawiał dziś starosta Hajduk na VII Forum Niepełnosprawnych. Poświęcono je zagadnieniu świadomego i godnego życia.

Bierzcie przykład z Jurka, on się przełamał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem w hotelu Ragos zabrakło niezawodnych dotąd parlamentarzystów-inwalidów, zwłaszcza Marka Plury. Wywodzący się z Kornowaca poseł przekazał przez kolegę z PO Henryka Siedlaczka list do uczestników forum. - Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pytano mnie jak żyć? Żyjcie aktywnie, ze wszystkich sił i talentów, żyjcie niezależnie od niepełnosprawności i pomóżcie tak żyć innym, niezależnie od ich sprawności. Życzę wam tego, bo to wspaniała przygoda - napisał Plura.

Starosta raciborski Adam Hajduk nie kryjący jak zwykle niepokoju trudną sytuacją finansową samorządu, przez który przepływają pieniądze dla niepełnosprawnych radził brać przykład z ludzi aktywanych ze środowiska inwalidów. - Pamiętam jak Jurkowi Wiśniewskiemu pomagałem dostać się do mieszkania gdy mieszkaliśmy w jednym bloku. Dziś ten działacz organizuje forum dla niepełnosprawnych, udziela się w ich środowisku i pracuje na ich rzecz w starostwie. Przełamał się i tak powinni postępować kolejni niepełnosprawni - zachęcał włodarz.

Wśród prelegentów pojawił się m.in. krajowy kapelan chorych Wojciech Bartoszek. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę".