Czwartek, 19 października 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Od stycznia nowy rozkład PKS - uwzględniono uwagi pasażerów!

09.12.2011 11:13 | 3 komentarze | e

Od stycznia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy powiatowych przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uwzględniono w nim większość próśb i uwag mieszkańców, jakie przekazywali do Starostwa pocztą, mailem lub podczas spotkań sołeckich. Nowy rozkład znajduje się na stronie internetowej Starostwa www.powiatwodzislawski.pl w zakładce "Dla Mieszkańca" >> "Rozkład jazdy autobusów" oraz na stronie PKS Racibórz www.pksraciborz.pl. Będzie on obowiązywać do końca lipca 2012 r.

Nowy rozkład będzie obowiązywać nie tylko na dotychczas uruchomionych przez starostę pięciu liniach autobusowych do Jastrzębia-Zdroju, Raciborza i Gorzyc, ale także na przejmowanych od 1 stycznia liniach: Wodzisław Śl. – Chałupki przez Olzę i Odrę, Wodzisław Śl. – Chałupki przez Uchylsko, Wodzisław Śl. – Buków przez Gorzyce, Bluszczów oraz Racibórz - Rogów przez Nieboczowy, Lubomię, Bluszczów.

Zmiana przewoźnika na tych ostatnich liniach podyktowana jest zaprzestaniem przez PKS Rybnik przewozów w powiecie wodzisławskim. A to oznacza wyższy standard usługi za porównywalną cenę.

To nie koniec zmian. Od stycznia Starostwo i PKS Racibórz wprowadza specjalną taryfę weekendową na powiatowych liniach, na których autobusy kursują w soboty i niedziele. Za zryczałtowaną cenę 3 zł będzie można swobodnie podróżować autobusem bez względu na odległość. Ta inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów w weekendy. Dotychczasowe bowiem zainteresowanie jest niewielkie. Na niektórych liniach przez cały miesiąc w weekendy podróżowało tylko…. pięciu pasażerów.

Dobrą wiadomością jest to, że mimo wzrostu kosztów transportu nie wzrośnie cena biletów. Utrzymane zostaną także dotychczasowe ulgi, w tym specjalny bilet miesięczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów za nieco ponad 20 zł.