Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Patrol

Pierwsze wyniki akcji "Znicz 2011"

31.10.2011 11:10 | 4 komentarze | acz

Minęły dopiero trzy dni akcji „Znicz” a wodzisławscy policjanci zatrzymali już 8 nietrzeźwych kierujących. Akcja „Znicz” potrwa do wtorku ale to nie koniec wzmożonych kontroli kierujących. W środę 2 listopada bowiem przeprowadzona zostanie w całym województwie śląskim kolejna z akcji „Trzeźwość”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławscy policjanci przez weekend zatrzymywali nietrzeźwych kierujących na drogach między innymi: Wodzisławia, Rydułtów, Radlina, Mszany i Turzy Śl. Największym wynikiem spośród ośmiu zatrzymanych nietrzeźwych „popisał” się 36 letni kierowca ciągnika rolniczego. Mężczyzna ten ,zatrzymany w Bełsznicy przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Gorzycach, wydmuchał przeszło 3 promile.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto, wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz podać wyrok do publicznej wiadomości.