Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Europejski Kongres w Rybniku coraz bliżej

25.08.2011 11:45 | 1 komentarz | acz

Już tylko blisko miesiąc dzieli Rybnik od jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń odbywających się w mieście – 29 września rozpoczyna się tutaj trzydniowy Europejski Kongres Obywatelstwa i Miasta Bliźniaczych.

Europejski Kongres w Rybniku coraz bliżej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego oraz patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Prof. Jerzego Buzka.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: www.rybnik2011.eu. Tam również pobrać można przygotowany dla dziennikarzy pakiet informacyjny. Dokument zawiera informacje o CEMR, ZMP i mieście Rybnik. Znajdują się w nim również informacje o Kongresie i jego najważniejszych wydarzeniach oraz dane kontaktowe.  Pakiet, w formacie PDF dostępny jest pod adresem: http://www.rybnik2011.eu/pl.html 

Rybnicki Kongres jest największym z corocznych wydarzeń programu "Europa dla Obywateli" w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Organizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Celem Kongresu, który zgromadzi ponad 300 przedstawicieli władz miast i regionów Europy, będzie dyskusja na temat wizji Europy i jej wpływu na obywateli, partnerstwa między miastami, jak również na temat przyszłości programu "Europa dla Obywateli". Uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, dowiedzieć się o nowych inicjatywach jak również zaproponować konkretne pomysły działań.