Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Do Rud rowerem zamiast kolejką - bo taniej i za unijną dotację

18.04.2011 11:46 | 16 komentarzy | ma.w

Śladem torowiska kolejki prezydent Mirosław Lenk chciałby zbudować ścieżkę rowerową do Rud. Wie już do kogo należą tereny pod trasę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz Raciborza promuje pomysł by tory kolejki zamienić na ścieżkę rowerową. Wówczas bicyklem można byłoby dojechać z Raciborza przez gminę Nędza aż do Rud. W dodatku inwestycję sfinansowałaby Unia Europejska gdyby udało się przekonać Brukselę, że obecnie budowana trasa Racibórz-Krzyżanowice-gminy powiatu karwińskiego w Czechach połączy się z przyszłą ścieżką do Rud.

Mirosław Lenk sprawdził, że trasa kolejki wąskotorowej jest w posiadaniu spółki PKP Nieruchomości. Wspólnymi siłami i finansami kilku gmin powiatu raciborskiego teren można wykupić od kolejarzy. - Są pomysły by wskrzesić kolejkę, ale kto ją będzie utrzymywał i pilnował torowisk - pyta prezydent.

Uważa, że ścieżka jest lepszą ideą, bo jest szansa na  sfinansowanie jej budowy pieniędzmi spoza budżetów gmin, a w utrzymaniu jest znacznie tańsza niż kolejka. - Widzę dużą szansę na powodzenie tego projektu - podsumowuje Mirosław Lenk.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.