Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

SOWA przy SP18 ma coraz więcej klientów. W ferie zaoferuje dodatkowe warsztaty

Szefowa Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności Joanna Stanisz-Cebula mówi Nowinom o pierwszych tygodniach regularnej działalności placówki. - Jestem mile zaskoczona frekwencją. Klienci to nie tylko raciborzanie. Mamy już zapisy grupowe, np. z Głubczyc - usłyszeliśmy od nowego pracownika Muzeum w Raciborzu.

SOWA przy SP18 ma coraz więcej klientów. W ferie zaoferuje dodatkowe warsztaty
Pierwsze tygodnie działalności Sowy świadczą o tym, że warto było umiejscowić taką placówkę w tej części Polski - uważa Joanna Stanisz-Cebula
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

Jak wyglądały pierwsze tygodnie działalności placówki umieszczonej w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu? Czy frekwencja odwiedzających jest zadowalająca?

Przyznam, że jestem nią mile zaskoczona, bo zainteresowanie rośnie. Przybywa nam klientów, a przecież działania promocyjne na razie nie były zbyt intensywne. Takowe dopiero planujemy na ten rok, można spodziewać się zauważalnej kampanii promocyjnej.

Na początku spodziewaliśmy się, że będziemy bazować na indywidualnych klientach, ale zapisują się także szkoły i przedszkola. Są to dzieci nie tylko z Raciborza. Rośnie liczba ciekawych naszej oferty i są osoby spoza miasta.

Jednymi z pierwszych zapisów spoza powiatu raciborskiego jest placówka z Głubczyc.

Myślę, że to dowód na zaspokojenie potrzeb mieszkańców Raciborza i regionu na tego typu placówkę, której dotąd nie było w okolicy, a nawet w tej części Polski.

Zbliżają się szkolnej ferie zimowe. Czy SOWA będzie wtedy otwarta?

Oczywiście i na ten feryjny okres przygotujemy wzbogaconą ofertę. Będzie tradycyjna działalność, czyli udostępnianie sal wystawienniczych z eksponatami, które angażują i są interaktywne. Majsternia też będzie dostępna na co dzień, a ponadto zaoferujemy zajęcia warsztatowe głównie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, żeby w ferie aktywnie spędziły wolny czas.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

W Raciborzu dała się pani poznać z dobrej strony podczas pracy dla OSiR. Tam prowadziła pani imprezy rekreacyjne. Pewnie tam za panią tęsknią, a czy pani też troszkę tego brakuje w nowej pracy? To w końcu przejście ze świata sportu do świata nauki.

Ja bym tak tego nie nazwała, bo nie zamieniłam tych „światów”. Zostałam przecież w klimacie aktywnego działania. Owszem, trochę się zmieniły narzędzia do mojej pracy i obiekty, w których funkcjonuję. Natomiast energia, którą wkładam w to, co robię, jest dokładnie taka sama jak tam.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].