Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pociąg zmiażdżył forda na przejeździe kolejowym w Lekartowie [ZDJĘCIA]

Po zderzeniu lokomotywa pchała wrak forda jeszcze przez sto metrów. Kierowca samochodu doznał licznych obrażeń.

Pociąg zmiażdżył forda na przejeździe kolejowym w Lekartowie [ZDJĘCIA]
W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy, którzy pomogli wydobyć rannego kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu (fot. OSP Racibórz Sudół).
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

- Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej 916 w Lekartowie, nieopodal Samborowic 16 grudnia około 3.00. Zderzyły się pociąg towarowy i samochód osobowy marki ford. Fordem kierował 33-latek z powiatu raciborskiego. Ten mężczyzna z dosyć poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Maszynista ma 64-lat. Był trzeźwy - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Oprócz policjantów, na miejscu interweniowali również strażacy, ratownicy pogotowia oraz służby kolejowe.

Policja będzie ustalać przyczyny wypadku. Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, jest niestrzeżony, ale znajduje się tam znak zakazu B20 czyli STOP.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Maruda (5.173. * .64) 16.12.2021 21:23

A jaki jest iloczyn ruchu w Pietrowicach Wielkich? Ile z tych ponad 20 przejazdów jest na utwardzonych drogach krajowych, wojewódzkich czy powiatowych? Studzienna, Wojnowice, Lekartów, Pietrowice i Tlustomosty. Na tych przejazdach, przy kilku pociągach tygodniowo, ruchem powinna kierować ekipa z pociągu. Na pozostałych, znak STOP.
Po ewentualnej modernizacji linii automatyka, zapory i sygnalizacja na przejazdach.

uaz 16.12.2021 20:24

W Studziennej nie ma, ponieważ tam jest zwiększony iloczyn ruchu co jest logiczne, droga krajowa i tam jak jedzie pociąg, ruch strzeżony jest przez człowieka. Do samego Baborowa jest ponad 20 przejazdów i przejść przez tory. Odpowiedź sobie sam.

~Maruda (5.173. * .108) 16.12.2021 20:01

W Studziennej na tej samej linii kolejowej nie ma stopu a przejazd na DK 45. Więc może jednak organizacja ruchu w miejscu wypadku do przemyślenia.

~albinek (188.137. * .64) 16.12.2021 10:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Te zdjęcia pokazują, że auto to tak naprawdę jest plastik otoczony blaszką... Dlatego każdy mur, każdy przejazd gdzie może pojawić się pociąg, każdy słup, drzewo powinno u kierowcy budzić respekt. @Anonim_00 co ty za brednie produkujesz. Wszędzie na świecie obowiązuje zasada, że pojazd szynowy ma pierwszeństwo, wynikająca też z fizyki z której pewnie miałeś dwóje. Ciężki pociąg o wiele trudniej zatrzymać niż lekki samochodzik.

~znakstopu (83.16. * .9) 16.12.2021 10:08
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

jednak STOP to STOP, głupotą były stopy tam gdzie nic nie jeździ co powoduje dezorientacje kierowców. Stop powinien być i słusznie tam gdzie coś jeździ, tutaj był i wina kierowcy jest bezsporna.

~Anonim_00 (195.66. * .10) 16.12.2021 09:26
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Zawsze pociąg się zatrzymywał i dróżnik wstrzymywał ruch. Dlaczego jak firma prywatna to procedura ta nie została zachowana. Jak dla mnie jest to patologia że tam gdzie pociągi jeżdżą raz na rok kolej stawia znak stop i zwalania się tym samym z kosztów inwestycyjnych jak i odpowiedzialności.
Takie przejazdy kolejowe powinni zlikwidować. Gdzie tu ekologia jak tysiące aut się muszą zatrzymywać bo łaskawie kilka razy w roku pojawi się pociąg....