Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Lodowisko na rynku w Raciborzu to piękny miś. Większy niż wszystkie dotychczasowe raciborskie misie [FELIETON]

01.12.2021 12:30 | 13 komentarzy | żet

Ten miś miał być większy i lepszy niż misie z poprzednich lat. Miał osłodzić raciborzanom oczekiwanie na wielkiego misia z prawdziwego zdarzenia, który zostanie pobudowany w miejscu dawnego misia o imieniu "Piastor". Byliśmy na rynku i zobaczyliśmy tego misia na osłodę - jest naprawdę imponujący!

Lodowisko na rynku w Raciborzu to piękny miś. Większy niż wszystkie dotychczasowe raciborskie misie [FELIETON]
Miś za 250 tys. zł na raciborskim rynku. Prawda, że piękny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polowy chciał innego misia niż Fita

1 grudnia 2021 r. mieliśmy mieć nowego "Piastora", czyli takiego misia na miarę naszych możliwości. Zapowiadał go prezydent Dariusz Polowy zauroczony wycieczkami do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie taki miś już stoi.

Jednak miś Polowego nie wszystkim się spodobał. Wiceprezydent Michał Fita uważał, że raciborzanie zasługują na większego misia. Tę miłość do dużego misia Fita przypłacił stanowiskiem i skończył na wygnaniu w Kietrzu.

Miś, o jakim marzyli radni

Polowy został ze swoim misiem sam na placu boju, ale taki miś - nawet skrojony na miarę naszych możliwości - to nie lada przedsięwzięcie i trzeba było do niego przekonać radnych.

Okazało się, że radni nie chcą "małego" misia Polowego, lecz wolą większego. Może nie tak wielkiego jak chciał Fita, ale jednak większego. Przepychanki o misia trwały kilka miesięcy. Ostatecznie prezydent pospołu z radnymi zgodzili się na trochę większego misia w późniejszym terminie. W zamian za to mieliśmy dostać tymczasowego misia na raciborskim rynku.

Sezonowy miś na rynku

Tymczasowy miś na raciborskim rynku miał być lepszy od wszystkich dotychczasowych misiów w tym miejscu. Przede wszystkim tymczasowy miś na rynku miał być większy niż misie, które widzieliśmy na rynku w poprzednich latach. Miał działać bez problemu przy 8 stopniach Celsjusza. Jego futerko miało lśnić. No i miał cieszyć raciborzan już 1 grudnia 2021 r.

1 grudnia 2021 r. mamy w Raciborzu 3 stopnie Celsjusza. Deszcz trochę kropi. I zrozumielibyśmy, gdyby miś był dziś mokry i dlatego nie dałoby się z nim pobawić. Ale 1 grudnia miś jeszcze nie jest gotowy!

Jednak kto zna się na misiach ten wie, że w przypadku misiów takie błahostki jak niedotrzymanie terminów to nie żadna wada. To zaleta. Przecież my tym misiem za 250 tys. zł, którego nie udało się uruchomić 1 grudnia, otwieramy oczy niedowiarkom. Przypominamy o wartościach! Na początku adwentu mówimy: terminy to nie wszystko, pieniądze to nie wszystko.

Wojciech Żołneczko

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza