Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

COVID-19 w Radzie Miasta Racibórz. Sesja w trybie zdalnym

24.11.2021 14:50 | 1 komentarz | ma.w

Listopadowe posiedzenie raciborskiego samorządu odbędzie się przez łącza internetowe, na platformie Zoom. U jednego z członków rady wykryto koronawirusa. Kilkoro rajców miało z nim bezpośredni kontakt i trafiło na kwarantannę. Zgodnie z sugestią Sanepidu przewodniczący Marian Czerner zdecydował o zwołaniu sesji w trybie on-line.

COVID-19 w Radzie Miasta Racibórz. Sesja w trybie zdalnym
Przewodniczący rady Marian Czerner zdecydował o zdalnej formule obrad w listopadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, do kontaktu z osobą zakażoną, pełniącą mandat raciborskiego radnego, doszło w ubiegłym tygodniu, na posiedzeniu jednej z komisji branżowych.

- Test na obecność COVID-19 był w przypadku tej osoby pozytywny. To przyczyna zwołania sesji w trybie zdalnym - przekazał nam przewodniczący rady Marian Czerner.

Rada Raciborza nie będzie zatem obradować w pełnym składzie, ale nieobecnych będzie w środę 24 listopada więcej.

Jeden z grona najbardziej doświadczonych radnych uległ w ubiegły weekend groźnemu wypadkowi samochodowemu. Do zdarzenia drogowego doszło na terenie powiatu wodzisławskiego. Z naszych informacji wynika, że jego obecny stan jest stabilny, ale powrót do zdrowia będzie czasochłonny.

Na tym posiedzeniu mają zapaść decyzje m.in. w sprawie znaczących podwyżek diet dla radnych (od 400 do 1000 zł) i prezydenta miasta (ma zarabiać ok. 16 tys. zł) oraz wdrożenia w mieście Parku Kulturowego (napotykającego sprzeciw ze strony największych restauratorów Raciborza).