Poniedziałek, 17 stycznia 2022

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Prezydent Kieca spotyka się z mieszkańcami. "To brak wyobraźni" komentuje przewodniczący Szwagrzak

24.11.2021 08:23 | 7 komentarzy | juk

- Mam nadzieję, że zostaną one przełożone dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców na inny dobry i bezpieczny czas - apeluje do prezydenta Kiecy przewodniczący Szwagrzak w sprawie trwających otwartych spotkań mieszkańców z kierownictwem urzędu. Włodarz odpowiada jednak, że obawy Szwagrzaka są bezpodstawne.

Prezydent Kieca spotyka się z mieszkańcami. "To brak wyobraźni" komentuje przewodniczący Szwagrzak
Spotkania prezydenta z mieszkańcami Wodzisławia Śl. odbywają się od 16 listopada do 2 grudnia w każdej dzielnicy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną prezydent Wodzisławia Śl. wrócił do corocznych spotkań z mieszkańcami. Te odbywają się od 16 listopada do 2 grudnia w każdej dzielnicy. - Biorąc pod uwagę obecną trudną sytuację związaną z pandemią Covid-19 zasadne jest organizowanie tych spotkań? - pyta prezydenta Mieczysława Kiecę przewodniczący wodzisławskiej rady Dezyderiusz Szwagrzak.

Mam nadzieję, że rozsądek weźmie górę nad brakiem wyobraźni - mówi przewodniczący Szwagrzak

Pismo Szwagrzaka

W piśmie skierowanym kilka dni temu na ręce włodarza przewodniczący Szwagrzak pyta, czy pan prezydent jest pewien, że osoby, które przychodzą na te spotkania, nie są bezsensownie narażone i nie zarażają się podczas nich wirusem Covid-19. "Czwarta fala, która obecnie występuje w naszym kraju, niewątpliwie coraz szybciej się rozwija" - zwraca uwagę w piśmie Dezyderiusz Szwagrzak. Dalej wyjaśnia, że obawy dotyczące spotkań wynikają m.in. z troski o mieszkańców, gdzie właśnie jeden z nich zwrócił się w tej sprawie do pana przewodniczącego. "Mam nadzieję, że rozsądek weźmie górę nad brakiem wyobraźni i spotkania, które pan obecnie zaplanował, zostaną przełożone dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców na inny dobry i bezpieczny czas" - kończy pismo Szwagrzak.

Kieca: sytuacja epidemiologiczna jest monitorowana

Na odpowiedź prezydenta nie trzeba było długo czekać. "Moja wyobraźnia zaczyna się tam, gdzie pana kończy" - zaczyna swoja wypowiedź pisemną Mieczysław Kieca. Dalej podkreśla, że jako organizator trwających spotkań z mieszkańcami, robi wszystko, by zabezpieczyć każdego wodzisławianin biorącego w nich udział, zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi. "Przede wszystkim zwracamy uwagę, by spotkania, w których każdy może uczestniczyć dobrowolnie, odbywały się w jak największych pomieszczeniach w danym obiekcie, tak by umożliwić uczestnikom zachowanie odpowiedniego dystansu. Co ważne, każdorazowo zapewniamy pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, umieszczane na stolikach przy wejściach na sale. W tych punktach informujemy mieszkańców dodatkowo o obowiązku wypełniania tzw. oświadczeń covidowych na wypadek pojawienia się koronawirusa wśród współuczestników" - wymienia Mieczysław Kieca. Na koniec dodaje, że nieustannie jest monitorowana sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie oraz odpowiadające jej zalecenia sanitarne.

Moja wyobraźnia zaczyna się tam, gdzie pana kończy - odpowiada prezydent Kieca

Szpilka prezydenta

Prezydent Kieca w swojej odpowiedzi krytykuje również przewodniczącego Szwagrzaka. "Wielką szkodą jest, że pan przewodniczący, jako osoba organizująca tegoroczne wybory do rad dzielnic, nie zadbał o mieszkańców w kwestii zabezpieczenia sanitarnego w czasie tychże spotkań" - zwraca uwagę włodarz. "Niejednokrotnie sale, które zostawały wybierane na miejsce przeprowadzenia wyborów, były niedostosowane do liczby obecnych. W pomieszczeniach nieraz było tłoczno. Zdarzało się, że mieszkańcy po prostu nie mogli się do nich dostać. W czasie wrześniowych spotkań nie zadbano także o przygotowanie oświadczeń o stanie zdrowia oraz chociażby przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa" - punktuje Kieca.

Szwagrzak: bądź pan człowiekiem nie cZŁOwiekiem

Dezyderiusz Szwagrzak nie ukrywa, że jest zdziwiony tonem odpowiedzi włodarza. - Moje pismo było tylko efektem troski o mieszkańców - komentuje nam. - Nie wiem skąd u pana prezydenta tyle gniewu i pogardy. Jest to smutne. Panie Mieczysławie Kieca bądź pan człowiekiem nie cZŁOwiekiem - dodaje na koniec Szwagrzak, nawiązując tym samym do miejskiej akcji społeczno-edukacyjnej zwracającej uwagę na powszechność i powagę zjawiska mowy nienawiść.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.