Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Pieniądze z Polskiego Ładu w powiecie rybnickim. Rybnik bez dofinansowania

25.10.2021 10:39 | 1 komentarz | ska

Znane są już wyniki pierwszego rozdania środków dla samorządów w ramach rządowego programu Polski Ład. Do powiatu rybnickiego trafi łącznie 38,7 mln zł. 

Pieniądze z Polskiego Ładu w powiecie rybnickim. Rybnik bez dofinansowania
Najwięcej spośród gmin powiatu rybnickiego otrzyma w ramach Polskiego Ładu gmina Jejkowice (8 mln zł).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pieniądze z Polskiego Ładu w powiecie rybnickim. Rybnik bez dofinansowania

Beneficjentami rządowego programu Polski Ład zostaną:

Powiat rybnicki - 5,7 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 5617S - ul. Kolejowej od skrzyżowania z ul. Stawową w Gaszowicach do skrzyżowania z DP 5025S w Łukowie Śląskim.

Dwa projekty w gminie Gaszowice - budowa boiska sportowego wraz ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem za kwotę 2,6 mln zł oraz budowa kanalizacji sanitarnej - etap I za kwotę 5,3 mln zł. 

Kanalizacja, żłobki i drogi

W Czerwionce-Leszczynach powstanie żłobek, na który w ramach programu miasto i gmina otrzyma 5 mln zł. 

Jejkowice 3,9 mln zł otrzymają na budowę systemu kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią ścieków oraz robotami przygotowawczymi i odtworzeniowymi, a 4,1 mln zł na rewitalizację centrum gminy zbudową centrum przesiadkowego (wraz z punktami handlowymi oraz punktem informacji turystycznej). 

Gmina Lyski według wyników programu Polski Ład ma otrzymać środki na wszystkie 3 złożone projekty. Będzie to 665 tys. zł na budowę wodociągu w Suminie wzdłuż ul. Dworcowej, 2,25 mln zł na poprawę wykorzystania energii odnawialnej i efektywności energetycznej w budynkach oświatowych, a także 2,375 mln zł na przebudowę dróg gminnych ul. Zatoka w Bogunicach i ul. Polna w Adamowicach. 

Będzie żłobek i remont Kucharzówki

W gminie Świerklany dofinansowanie otrzymają również dwa projekty. Będzie to przebudowa ul. Kucharzówka w Świerklanach za 1,805 mln zł oraz budowa czterooddziałowego żłobka za 5,1 mln zł. 

Warto dodać, że miasto Rybnik nie otrzymało w ramach Polskiego Ładu żadnych środków ze względu na zbyt wysokie kwoty wnioskowanych projektów.