Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

Pożar w Borucinie. Strażacy ewakuowali poparzonego mężczyznę

18.10.2021 10:50 | 0 komentarzy | żet

Medycy przebadali poszkodowanego mężczyznę. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Pożar w Borucinie. Strażacy ewakuowali poparzonego mężczyznę
Do akcji skierowano cztery zastępy strażaków - w tym ochotników z Borucina oraz Krzanowic. Kolejny zastęp pozostawał w odwodzie taktycznym. Fot. OSP KSRG Krzanowice/Facebook.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar butli z gazem

- Paliła się rozszczelniona butla z propan-butanem oraz szafa, łóżko i fragment podłogi - informuje bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Do pożaru doszło na poddaszu budynku przy ul. Kuchelnickiej w Borucinie w niedzielę 17 października około godz. 15.20.

Dwie osoby opuściły budynek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, trzecią osobę ewakuowali strażacy. - Poszkodowany mężczyzna miał poparzoną stopę i rękę - dodaje bryg. Kotula. Strażacy przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Lekarz pogotowia stwierdził, że poparzenia nie są groźne a poszkodowany mężczyzna nie wymaga hospitalizacji.

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia była wada piecyka grzewczego na gaz.

W centrum Raciborza spłonął samochód

Dodajmy, że tego samego dnia strażacy z powiatu raciborskiego ugasili jeszcze pożar skody fabii na parkingu przy ul. Mickiewicza w Raciborzu (godz. 10.34). Wartość strat materialnych w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 tys. zł. Nikt nie został poszkodowany. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia była awaria samochodu - rozszczelnienie instalacji paliwowej lub zwarcie instalacji elektrycznej.

Ponadto strażacy zmyli jeszcze plamę substancji ropopochodnej na ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 19.42), która powstała wskutek nieprawidłowego nalewania paliwa do baku samochodu.

Ostatni interwencja to budynek przy ul. Gliwickiej w Raciborzu. Zgłaszający czuł dym i obawiał się, że w mieszkaniu może być tlenek węgla (w lokalu nie było czujnika czadu). Gdy strażacy przyjechali na miejsce, lokatorzy znajdowali się już poza mieszkaniem. Wszystkie okna w lokalu były otwarte. Strażacy nie wykryli obecności czadu w przewietrzonym mieszkaniu. Sprawdzili też sąsiednie mieszkania, jednak i tam nie wykryto tlenku węgla. Na koniec strażacy dokonali oględzin budynku przy użyciu kamery termowizyjnej, jednak nie odkryto jakichkolwiek zarzewi pożaru.