Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

O włos od tragedii w lasku raciborskim. Na szczęście kierowca ciężarówki zachował zimną krew

15.10.2021 20:11 | 1 komentarz | żet

- Kierujący samochodem ciężarowym starał się uniknąć zderzeniach zjeżdżając na prawe pobocze, manewr ten najprawdopodobniej ocalił życie młodemu kierowcy i jego pasażerowi - informują strażacy.

O włos od tragedii w lasku raciborskim. Na szczęście kierowca ciężarówki zachował zimną krew
Tak wyglądał samochód osobowy po zderzeniu z ciężarówką (fot. OSP Polska Cerekiew).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do bardzo poważnego zdarzenia drogowego doszło na DK 45 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, tuż za granicą powiatu raciborskiego. 15 października około godz. 15.40 zderzyły się tam samochód osobowy oraz samochód ciężarowy.

Wstępnych informacji na temat wypadku udzielają strażacy-ochotnicy z Polskiej Cerekwi. - Kierujący samochodem osobowym na zakręcie najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem i uderzył w nadjeżdżający prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Kierujący samochodem ciężarowym starał się uniknąć zderzeniach zjeżdżając na prawe pobocze, manewr ten najprawdopodobniej ocalił życie młodemu kierowcy i jego pasażerowi. W wypadku lekko poszkodowany został pasażer samochodu osobowego. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej pasażerowi samochodu osobowego. Dokładną przyczynę wypadku ustala policja - informują strażacy.

Wkrótce więcej informacji.