Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Droga powiatowa w Tworkowie gotowa

21.07.2021 12:00 | 0 komentarzy | mad

- Rozwój infrastruktury i poprawa bezpieczeństwa na powiatowych drogach, jak również budowa i rozwój ścieżek rowerowych, to jedno z naszych priorytetowych celów - podkreśla Grzegorz Swoboda, Starosta Raciborski.

Droga powiatowa w Tworkowie gotowa
Odbiór drogi przez sołtysa Tworkowa Andrzeja Bulendę, starostę raciborskiego Grzegorza Swobodę oraz wójta Gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, 15 lipca, spisano protokół odbioru końcowego przebudowy drogi powiatowej w Tworkowie (ul. Dworcowa). - Na wyremontowanych odcinkach już wprowadzono organizację ruchu, by mieszkańcy mogli w bezpieczny sposób korzystać z nowych odcinków drogowych - przekazuje Powiat.

Co wykonano?

Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni bitumicznych (warstw wiążącej i ścieralnej) na jezdni i skrzyżowaniach, wymianę uszkodzonych krawężników przy jezdni, dostosowanie zjazdów z drogi do nowej nawierzchni, regulację wysokościową istniejących wpustów ulicznych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Fragment wyremontowanej drogi.

Ile wydatkowano?

Koszt całego zadania wyniósł 3 377 177 zł. Na zadanie Powiat pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.856.161,76 zł, a wkład własny potrzebny na jego realizację po połowie pokrył Powiat Raciborski wraz z Gminą Krzyżanowice. - Całość zadania została zrealizowana oraz nadzorowana przez pracowników Powiatu - podkreśliły w informacji prasowej służby prasowe starosty Swobody.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. (d)