Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Pacjenci nie mogą się dodzwonić do przychodni Medikol

09.06.2021 11:58 | 4 komentarze | acz

Coraz więcej pacjentów zgłasza problemy z dodzwonieniem się do przychodni przy ulicy Parkowej, czyli na tzw. Kozich Górkach w Rybniku. Szefostwo placówki zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Pacjenci nie mogą się dodzwonić do przychodni Medikol
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pan Przemysław próbował się dodzwonić do przychodni kilka dni temu. Finalnie przy słuchawce spędził ponad trzy godziny. - Połączenie z rejestracją graniczy z cudem. Czas oczekiwania na połączenie w dniu dzisiejszym to 3h i 45 min. Niestety nie jest to tylko jednorazowy incydent, lecz notoryczna sytuacja w tej przychodni. Z portali społecznościowych również można się dowiedzieć, że istnieje stały problem z połączeniem. Sami pracownicy danej przychodni wiedzą o zaistniałej sytuacji, lecz zarząd spółki lekceważy sobie dobro pacjenta i nie próbuje rozwiązać tego problemu. Mam nadzieje ze NFZ Katowice oraz Biuro Rzecznika Praw Pacjenta zainteresuje się daną sprawą - pisze pan Przemysław.

Zapytaliśmy Leszka Brodalę, prezesa spółki, do której należy Medikol, co jest powodem problemów z połączeniem z rejestracją. - Jest nam znany problem z dodzwonienie się do naszej placówki. Czynimy starania, aby go rozwiązać. Obecnie dostępne są dwa niezależne numery do rejestracji ogólnej, każdy z lekarzy posiada własny numer dla kontaktu z pacjentami, aby nie blokować linii w rejestracji. Pacjenci, którzy potrzebują tylko recepty, mogą składać pisemne zapotrzebowanie w dostępnych i oznakowanych miejscach również na zewnątrz poradni. Oczywiście można do poradni zgłosić się osobiście. Niestety obecnie mamy sytuację gdy większość pacjentów chce uzyskać poradę przez telefon, a to w sytuacji posiadania pod opieką 13 tys. pacjentów musi powodować problemy z dodzwonieniem się. Mamy nadzieję na stopniową stabilizację i poprawę dostępności telefonicznej - dodaje Leszek Brodala i dodaje, że z rejestracją można się również kontaktować poprzez e-mail, pisząc na adres: rejestracja@medikol.pl.