Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Tak raciborzanie bawili się na II Pikniku Integracyjnym [ZDJĘCIA]

31.05.2021 21:10 | 0 komentarzy | d

Słońce i deszcz, dziesiątki atrakcji oraz setki uśmiechniętych i zadowolonych uczestników zgromadził II Piknik Integracyjny zorganizowany przez raciborską bibliotekę w sobotę 29 maja z okazji Dnia Dziecka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomimo niepewnej pogody, od samego początku wydarzenia piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nie dali za wygraną i po kilkunastu minutach deszczu dosłownie rozgonili ciemne chmury. Później było już prawie tylko słonecznie. Przemili instruktorzy, energiczne animacje dla dzieci, występy artystyczne, tańce, gry i zabawy oraz moc innych atrakcji wypełniły 3 godziny rodzinnego Pikniku Integracyjnego zorganizowanego w ramach projektu "Biblioteka bez barier".

Ideą pikniku jest integracja wszystkich mieszkańców, dlatego do udziału zaproszone zostały nie tylko dzieci, ale też osoby niepełnosprawne, seniorzy i całe rodziny. Każdy, kto chciał, mógł skorzystać z atrakcji, jakie dla uczestników przygotowali organizatorzy. Przez cały czas trwania wydarzenia na najmłodszych czekały m.in. stoiska modelowania balonów, zmywalne tatuaże i malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane, szczudlarz, żywy robot czy Myszka Miki. Równolegle odbywały się warsztaty bębniarskie, pokazy iluzji oraz gry i zabawy animacyjne. Nie zabrakło też dobrej muzyki i egzotycznych tańców, a w obejściu biblioteki uczestnikom zapewniono wygodne miejsca do rodzinnego spędzenia czasu. Wszystko to sprawiło, że krótkie i przelotne oberwania chmury nie przestraszyły uczestników i do samego końca piknik cieszył się dużą popularnością. Piknik zorganizowany był z okazji Dnia Dziecka i oficjalnie rozpoczął trwający w Raciborzu do 6 czerwca „Ty-Dzień” Dziecka (czytaj więcej TUTAJ).

źródło: MiPBP Racibórz