Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Ponad 600 interwencji związanych z opadami deszczu. Podsumowanie

18.05.2021 08:27 | 1 komentarz | AgaKa

W związku z intensywnymi opadami deszczu wodzisławscy strażacy odnotowali w dniach od 12 do 16 maja ponad 600 zdarzeń. Interwencje dotyczyły głównie pompowania wody z zalanych budynków, posesji oraz dróg. W wielu miejscach woda uszkodziła nawierzchnię jezdni, chodników oraz mostów.

Ponad 600 interwencji związanych z opadami deszczu. Podsumowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy ewakuowali w tym czasie kilkanaście osób z odciętych przez wodę budynków lub pojazdów, które zostały unieruchomione. W czwartek na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla powiatu wodzisławskiego. Na teren działań przybyli Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Grupą Operacyjną Komendy Wojewódzkiej oraz Grupa Operacyjna Komendanta Głównego PSP. Działania, z uwagi na ogromną ilość zgłoszeń wpływających do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego oraz ciągłe opady deszczu prowadzone były przez strażaków nieprzerwanie do niedzieli.

W akcji brało udział ponad 40 zastępów, łącznie około 200 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wodzisławskiego jak również siły Państwowej Straży Pożarnej zadysponowane spoza powiatu w sile 17 zastępów, w tym również oddział Wojsk Obrony Terytorialnej.