Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Odjazdowy Bibliotekarz, czyli miłośnicy książek rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

17.05.2021 21:16 | 0 komentarzy | d

Dużo pozytywnej energii, wyśmienite towarzystwo i piękna pogoda - tak w skrócie przebiegał tegoroczny rajd bibliotekarzy i czytelników "Odjazdowy Bibliotekarz”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Odjazdowy Bibliotekarz" to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz aktywności fizycznej, w którą od lat włącza się raciborska biblioteka. Pomarańczowy rajd (oficjalny kolor wydarzenia) jest okazją do spędzenia czasu z czytelnikami, zapoznania ich z ofertą biblioteki i odwiedzenia jej oddziałów.

Rajd tradycyjnie rozpoczął się pod Biblioteką na Kasprowicza, skąd uczestnicy, udekorowani na pomarańczowo przejechali trasą 3 raciborskich filii bibliotecznych – Filii nr 2 na Ostrogu, Filii nr 5 na Płoni oraz Filii nr 10 w Markowicach. Ponad 20 uczestników rajdu, w tym goście spoza Raciborza, z dużą ciekawością zwiedzili oddziały biblioteki. Podczas odwiedzin w każdej z placówek na uczestników czekały dodatkowe atrakcje, m.in. gra "Znajdziesz mnie w bibliotece", teatrzyk kukiełek, krótkie czytanki, zagadki i krzyżówki do rozwiązania. Na zakończenie, odbył się piknik przy filii F10 w Markowicach, a podczas niego grillowanie, leżakowanie oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

"Odjazdowy bibliotekarz" zakończył trwający w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek.

źródlo: MiPBP Racibórz