środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

RowerON 2021 kręci się na całego. Pakiety startowe odbierzesz już od 14 do 30 czerwca - nie wcześniej. Sprawdź szczegóły!

17.05.2021 13:15 | 0 komentarzy | MK

Zapisy na RowerON ruszyły 1 maja i miały zakończyć się 31 maja. Ze względu na gigantyczne  zainteresowanie naszą imprezą mieszkańców i rowerzystów w regionie zorganizowaliśmy 3 transze zapisów w sumie na 1000 miejsc! A wy zarezerwowaliście wszystkie miejsca w dwa tygodnie! Dziękujemy, że jesteście z nami. Tak duże zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i jest dla nas organizatorów wielką nagrodą i satysfakcją, że robimy super wydarzenie. Zapisałeś się do naszego wydarzenia? Przeczytaj co teraz! Obserwuj portal Nowiny.pl i grupę @RowerON na Facebooku gdzie będziemy Cię informować o dalszych krokach! Poniżej ważne dla Ciebie informacje!

RowerON 2021 kręci się na całego. Pakiety startowe odbierzesz już od 14 do 30 czerwca - nie wcześniej. Sprawdź szczegóły!
Jesteśmy dumni, że aż 1000 uczestników podjęło nasze wyzwanie - mówi radośnie ekipa RowerON-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypominamy zapisanym uczestnikom na czym polega RowerON

Wyzwanie rowerowe jest dla każdego – amatorów i zaawansowanych cyklistów, solistów i rodzin z dziećmi oraz grup znajomych. Wyzwanie rozpocznie się dla zarejestrowanych uczestników 21 czerwca i potrwa do 21 września. Na początek otrzymasz bezpłatny pakiet startowy i dołączysz do społeczności rowerowej!

W skrócie co musisz teraz zrobić?

  • od 14 do 30 czerwca odbierz pakiet startowy w wybranym punkcie odbioru. Nie wcześniej!
  • od 21 czerwca do 21 września  przejedź minimum 5 tras w trzy miesiące i zdobądź unikatowy medal!
  • Dajemy do wyboru 10 tras na terenie 5 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego oraz Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju – trasy poznasz po koniec maja
  • Lubisz rywalizację? Weź również udział w specjalnych challenge'ach z dodatkowymi nagrodami w lipcu, sierpniu i wrześniu
  • Przejedź wszystkie 10 tras i zostań Mistrzem RowerON-u!

To takie proste!

1. Zarejestrowałeś się? Odbierz pakiet startowy od 14 do 30 czerwca. Nie wcześniej!

Podczas rejestracji otrzymałeś na maila e-bilet z indywidualnym numer uczestnika i wybrałeś miejsce odbioru pakietu startowego (do wyboru był punkt w Raciborzu, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu-Zdroju lub Żorach).

Pakiet startowy będziesz mógł odebrać nie wcześniej niż od 14 do 30 czerwca tylko  w wybranym przez Ciebie punkcie odbioru okazując e-bilet i swój indywidualny numer uczestnika (jest zamieszczony na e-bilecie). W pakiecie mamy dla Ciebie: praktyczny worek na plecy, książeczkę z trasami i kodami QR do aplikacji rowerowej MAPY.CZ, zestaw "zwariowanych" naklejek, smycz na klucze i przypinkę. Będą też niespodzianki od sponsorów!

2. Wybierz trasy 

Dajemy Ci do wyboru 10 tras na terenie 5 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego oraz Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju. Po dwie w każdym regionie. Trasy są zróżnicowane – mierzą 20-45 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, las, pola). Są dostosowane zarówno dla amatorów jak i zaawansowanych rowerzystów.

Pod koniec maja na grupie @RowerON na Facebooku, na portalu Nowiny.pl i w naszych gazetach będziemy odsłaniać szczegóły kolejnych 10 tras.

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierzesz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – zostaniesz MISTRZEM RowerON'u i zyskasz oprócz medalu dodatkowe niespodzianki!

WAŻNE  – trasy będą do przejechania w terminie od 21 czerwca do 21 września. Czyli masz na to wyzwanie 3 letnie miesiące!

3. Jak udokumentować przejechanie tras, by zdobyć medal?

Jadąc wybraną trasą zrób sobie selfie z rowerem w wyznaczonym przez nas miejscu na każdej trasie. Miejsca,  w których należy zrobić zdjęcie będą pokazane w książeczce rowerowej, którą otrzymasz wraz z pakietem startowym. Zdjęcia z wszystkich przejechanych przez Ciebie tras wyślesz nam zbiorczo mailem na roweron@nowiny.pl maksymalnie do 26 września w tytule wpisując swoje imię i nazwisko oraz indywidualny numer, który otrzymałeś podczas rejestracji. Nie ma potrzeby byś wysyłał nam screen z aplikacji rowerowej z przejechanej trasy. Dlaczego?

Dla ułatwienia w pakiecie startowym otrzymasz od nas zestawienie tras wraz z kodem QR. Wystarczy zeskanować kod na smartfonie i od razu (po instalacji aplikacji MAPY.CZ) mapa pokieruje Cię jak jechać! I nawet, jeśli tylko częściowo skorzystasz z naszej propozycji trasy i nie pojedziesz dokładnie jej śladem, nic się nie stanie! Ważne byś zrobił zdjęcie w wyznaczonym przez nas punkcie trasy, byśmy mogli Ci ją zaliczyć!

Każda z tras została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej. Wybrane trasy przejedzie zarówno osoba początkująca, dziecko czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście będzie wymagało to wysiłku fizycznego  - i o to chodzi! Wybrana trasa może stanowić świetną okazję na całodniową wycieczkę z rodziną czy znajomymi, szybki przejazd po pracy czy też fragment dłuższej wyprawy. Co ważne, że aby dostać się do wyznaczonego na każdej trasie punktu, gdzie należy zrobić sobie zdjęcie możesz, ale nie musisz, dojechać dokładnie po wyznaczonej trasie. I to jest właśnie najlepsze w RowerON-ie – my dajemy Ci propozycję, a Ty tworzysz z niej niezapomnianą przygodę.

4. Zdobądź unikatowy medal

We wrześniu, gdy wyślesz nam zestawienie Twoich przejechanych tras i zweryfikujemy Twoje zdjęcia, wyślemy Ci potwierdzenie z pozytywną weryfikacją, byś mógł z ogromną satysfakcją odebrać swój medal, który będzie przypominał Ci tę niezwykłą przygodę! Odbierzesz go ponownie w wybranym przy rejestracji punkcie odbioru od 18 października ponownie okazując bilet i indywidualny kod uczestnika, a twoja kolekcja wzbogaci się o wyjątkowy odlewany medal, przygotowany specjalnie na tę okazję.

WAŻNE – medal otrzymają tylko Ci Uczestnicy, którzy przejadą minimum 5 tras i zostaną pozytywnie zweryfikowani przez organizatorów (informację będziemy wysyłać mailowo), dlatego już dziś pamiętaj o zrobieniu zdjęć w wyznaczonym punkcie trasy, a potem wyślij nam zestawienie tras na maila roweron@nowiny.pl!

5. Rywalizuj w challenge’ach

Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge’ i do zdobycia będę dodatkowe cenne nagrody! Lubisz rywalizację? Po prostu weź udział w tej sportowej zabawie.

Planujemy takie wyzwania:

Lipiec challenge: na najdłuższy dystans przejechany jednego dnia – niedziela 11 lipca 2021
Sierpień challenge: na najszybciej przejechane 20 km jednego dnia - niedziela 8 sierpnia 2021
Wrzesień challenge: na największą liczba spalonych kalorii wciągu 2 dni – weekend 4-5 września 2021

By udokumentować wynik wybranego challenge`u, prześlesz nam na maila roweron@nowiny.pl  SCREEN ze swojej  aplikacji rowerowej, celem udokumentowania przejechanego dystansu, czasu czy spalonych kalorii (ważne – SCREEN musi zawierać datę challenge`u!). Daty challenge`ów podajemy na ten moment orientacyjnie – dajemy sobie możliwość przesunięcia terminu ze względu na niesprzyjającą pogodę.

WANE - tylko osoby zarejestrowane w systemie podczas rejestracji będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród! O szczegółach i terminach kolejnych challenge`ów będziemy informować na bieżąco na grupie @RowerON na Facebooku więc zapisuj się już dziś do naszej grupy na FB!

Zapisałeś się, by podjąć wyzwanie?

Z nami zamiast siedzieć w domu, przeżyjesz niesamowitą przygodę i przy okazji zrobisz coś dobrego dla siebie. Wsiadaj na koło, będzie wesoło! Satysfakcja gwarantowana!

AKTUALIZACJA REGULAMINU 11.06.2021!

Szanowni zarejestrowani uczestnicy RowerON-u 2021,

dzięki Waszemu ogromnemu zainteresowaniu, a także naszym kolejnym sponsorom, projekt „RowerON-Wsiadaj na koło, będzie wesoło” „urósł” o kolejne cele, aktywności i nagrody.  Dlatego uzupełniliśmy i doprecyzowaliśmy regulamin naszego eventu, z którego kompletną i aktualną wersją zapoznacie się klikając w poniższy czerwony button. Mamy prośbę o zapoznanie się z nim, by nic Wam nie umknęło podczas realizacji naszego rowerowego wyzwania.

Najważniejsze zmiany obejmują:

  • uzupełnienie celów projektu,
  • doprecyzowanie zasad uczestnictwa osób małoletnich,
  • doprecyzowanie, że w challenge`ach wydolnościowych nie będą nagradzani uczestnicy używający rowerów z napędem elektrycznym,
  • doprecyzowanie zasad dotyczących przestrzegania bezpieczeństwa podczas jazdy i rekreacji,
  • zapewnienie Organizatora, że w przypadku konieczności zapłaty podatku od uzyskanej nagrody, kwotę podatku pokrywa Organizator

Zapoznaj się koniecznie ze zaktualizowanym regulaminem RowerON-u, by nie zostać z niczym!

Pobierz Regulamin projektu_RowerON_2021_aktualizacja 11.06.2021.pdf (format pdf, rozmiar ~195.3 k)

Posłuchajcie jak zapraszaliśmy Was do zapisów na RowerON 2021 w radiu VanessaFM!

Vanessa FM_zaproszenie na RowerON.mp3

 Zobaczcie jak nasza zakręcona ekipa zapraszała do zapisów na RowerON 2021!

Ekipa RowerON-u jest z Was dumna!

Na zdjęciu od lewej: Ewa Węgrzyn, Monika Pilch, Joanna Janik, Paweł Okulowski, Kasia Maciejowska, Patryk Cyran, Marek Kuder, Mateusz Szynol


Organizatorem I edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie i regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”,  „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców” od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Patronami medialnymi wydarzenia jest Radio Vanessa FM, Raciborska Telewizja Kablowa RTK oraz Telwizja TVS.

Dziękujemy również za wspaniałe wsparcie sponsorom głównym i partnerom naszego projektu, których lista ciągle rośnie. Jesteście fantastyczni! To przede wszystkim dzięki Waszemu wsparciu RowerON 2021 się odbędzie i będzie największą imprezą rowerową w regionie. Dziękujemy!