Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

W Czerwionce przedszkolaki sadzą łąki kwietne.

13.05.2021 09:44 | 0 komentarzy | acz

Łąka kwietna powstaje przy kolejnym przedszkolu. Tym razem kwiaty zakwitną w ogrodzie Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach. To kontynuacja akcji Urzędu Gminy i Miasta oraz Zarządu Dróg i Służb Komunalnych, rozpoczętej w pierwszym dniu wiosny.

W Czerwionce przedszkolaki sadzą łąki kwietne.
Grupa Słowiki Przedszkola nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach podczas akcji sadzenia łąki kwietnej w przedszkolnym ogrodzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po Przedszkolu nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek”, Przedszkolu nr 3 im. Janusza Korczaka oraz Przedszkolu w Bełku, w których przedszkolaki zasadziły łąki kwietne w ubiegłym miesiącu, przeszedł czas na kolejną placówkę - Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach.

- Nasze przedszkolaki z grupy Słowiki zamieniły się na kilka chwil w pracowite pszczółki, które zasadziły nasiona pięknych, kolorowych kwiatów wokół przedszkola. Teraz każdego dnia dzieci będą mogły doglądać swojej własnej łąki kwietnej - podkreśliła dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla. - Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy wysieją swoją łąkę kwietną. Już od kilku dni rozmawialiśmy o tym jak będą o nią dbać i ją pielęgnować - mówią nauczycielki z przedszkola nr 10 Ewelina Warzecha i Ewa Michalak.

ZDiSK wysiał również nasiona łąki kwietnej w kilku miejscach na terenie gminy i miasta. - Łąki w mieście pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale są też bardzo cenne przyrodniczo. Łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, przez co oszczędzają m.in. wodę. Łąka kwietna nie wymaga dodatkowego nawadniania i prezentuje się dobrze nawet w czasie suszy. Wspomaga więc bioretencję, ale także bioróżnorodność. Stanowi miejsce do życia dla wielu gatunków małych zwierząt, w tym pożytecznych owadów, takich jak pszczoły - tłumaczy Robert Bluszcz, mistrz zieleni Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.