Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Kiedy ruszy masowy punkt szczepień w Kuźni Raciborskiej?

05.05.2021 10:33 | 1 komentarz | mad
Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:42

TEKST AKTUALIZOWANY

200 osób dziennie - tyle może się szczepić w Kuźni Raciborskiej, kiedy dotrą tam szczepionki; choć faktyczna liczba będzie wynikała z tego, ile dawek skierowanych zostanie do ośrodka.

Kiedy ruszy masowy punkt szczepień w Kuźni Raciborskiej?
Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Kuźni Raciborskiej. To tutaj tworzony jest Punkt Szczepień Powszechnych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punkt przygotowany w Amicus-Med przy ulicy Klasztornej w Kuźni Raciborskiej to jeden z dwóch takich na terenie powiatu raciborskiego. Drugi uruchomiony zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej w Raciborzu. Oba zyskały akceptację śląskiego NFZ jako punkt masowego szczepienia.

Według zapowiedzi urzędników z Kuźni Raciborskiej w Amicus-Med mają działać dwa zespoły szczepionce o wydajności 200 dawek dziennie. Jak podkreślała na ostatniej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, będąca w urzędzie odpowiedzialna za miejscowy punkt, możliwość jego uruchomienia była możliwa dzięki współpracy z prezesem spółki, lekarzem Romanem Głowskim. W przygotowania włączyli się natomiast strażacy ochotnicy, urzędnicy oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. W działania mają zaangażować się również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – Oczywiście jest szereg zadań po stronie przychodni - spółki Amicus-Med, jak i szereg działań po naszej stronie. My bardziej zadbamy o tę część zewnętrzną i dobrą współpracę, żeby osoby, które będą przyjeżdżać do Kuźni Raciborskiej czuły się zaopiekowanie i odpowiednio potraktowane – podkreśliła zastępczyni burmistrza Pawła Machy.

Pytana przez nas wiceburmistrz, kiedy w Kuźni Raciborskiej rozpoczną się szczepienia, odpowiada:

– Sytuacja jest dynamiczna. Spółka Amicus-Med, która zamawia szczepionki, uzyskała informację, że pierwsza partia dotrze do nas w najbliższy czwartek. Tak więc z Punktem Szczepień Powszechnych ruszamy jutro – przekazała nam Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.

TUTAJ urzędniczy komunikat w tym temacie. Ludzie:

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej