Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

W centrum sołectwa powstanie przystań dla rowerzystów

05.04.2021 07:00 | 7 komentarzy | art

LUBOMIA W centrum miejscowości powstanie punkt informacji turystycznej z miejscem odpoczynku dla rowerzystów i niezbędną infrastrukturą techniczną, tzw. przystań odpoczynkowa.

W centrum sołectwa powstanie przystań dla rowerzystów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina Lubomia ze względu na swoje walory turystyczne i widokowe jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów na rowerach. Toteż gmina zamierza wyjść im naprzeciw, budując w centrum sołectwa Lubomia, przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Pogrzebieńskiej, punkt odpoczynkowy. Niedaleko stąd do ścieżki prowadzącej na średniowieczne grodzisko, czy do wieży widokowej w Pogrzebieniu. Zarazem punkt powoli zagospodarować fragment centrum sołectwa. Powstanie obok przystanku autobusowego. – Czekamy na pozwolenie na budowę. Chcemy by do lata punkt był już gotowy – mówi Czesław Burek, wójt Lubomi.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana betonowa wiata z elementami ze stali i drewna, wykonane zostaną nasadzenia, zamontowane zostaną elementy małej architektury – ławki, stojak rowerowy, kosze na śmieci, stacja ładowania rowerów, dotykowy punkt informacji turystycznej, także telebim, na którym wyświetlane będą gminne informacje. Całość zostanie umieszczona na działce o powierzchni 220 m2.

Zakładany kosz inwestycji ma wynieść około 220 tys. zł. Gmina na realizację zadania pozyskała 82 tys. zł unijnych środków za pośrednictwem LGD Morawskie Wrota.

(art)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia