Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Przedszkole w Gołkowicach czasowo zamknięte. Brakuje nauczycieli

17.03.2021 12:30 | 3 komentarze | art
Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:47

Wczoraj tj. 16 marca zapadła decyzja o zawieszeniu od 17 do 22 marca zajęć w Przedszkolu Publicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach. To efekt sytuacji epidemiologicznej i braków kadrowych. 

Przedszkole w Gołkowicach czasowo zamknięte. Brakuje nauczycieli
Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Przedszkola: "Ze względu na aktualną sytuację zagrażającą zdrowiu dzieci - wynikającą z zagrożenia epidemiologicznego i braków kadrowych, za zgodą Organu Prowadzącego, zajęcia w Przedszkolu Publicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach zostają zawieszone na czas określony od dnia 17.03.2021 r. do dnia 22.03.2021 r. Przedmiotowa decyzja ma znaczenie profilaktyczne i służy ochronie zdrowia dzieci."

Jednocześnie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi - aby dzieci pozostawały w tym czasie w domu i nie przebywały w miejscach publicznych. Dalsze informacje i komunikaty, dotyczące zaistniałej sytuacji, będą publikowane na stronie internetowej Przedszkola oraz przekazywane przez wychowawców - apeluje dyrektor Przedszkola Maria Papierok

Jak mówi Katarzyna Kubica, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej Urzędu Gminy w Godowie, w przedszkolu zostało tylko dwóch nauczycieli, którzy prowadzą kształcenie na odległość. - Reszta nauczycieli znajduje się na kwarantannie lub w izolacji. Część z nich czeka na wyniki testów na koronawirusa. Część nauczycieli jest też na zwolnieniu chorobowym, ale nie oznacza to, że jest to efektem tego, że zostali zakażeni koronawirusem - mówi Kubica. 

Jak dodaje na dzień 8 marca, 3 nauczycieli pracujących w Przedszkolu w Gołkowicach zostało zaszczepionych, kolejnych 7 było zgłoszonych do zaszczepienia, ponadto zaszczepione zostały trzy osoby z obsługi administracyjnej przedszkola, pełniące funkcję pomocy nauczyciela. Nowsze dane, dotyczące liczby wyszczepionych nauczycieli gmina będzie miała 19 marca. 

Z informacji dostępnych na stronie internetowej Przedszkola wynika, że w placówce pracuje 17 nauczycieli, 22 pracowników administracji i obsługi. Działa tu 8 oddziałów przedszkolnych. To największe przedszkole w gminie Godów i jedno z największych w powiecie.