Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Kultura

Dżepetto Squad działa mimo pandemii

28.02.2021 07:00 | 1 komentarz | ska

RYDUŁTOWY Po transmitowanym online przed świętami widowisku „Dziadek do Orzechów w Jamajskim Flow” zespół taneczny Dżepetto Squad nie zwolnił tempa i już zaliczył sukces w Białobrzegu oraz przygotowuje się do występów na turniejach, które odbywają się z rygorami sanitarnymi.

Dżepetto Squad działa mimo pandemii
Dziadek do orzechów oczarował publiczność. fot. Michał 'Karas' Run
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 grudnia ubiegłego roku transmitowany był na żywo występ zespołu tanecznego Dżepetto Squad „Dziadek do Orzechów w Jamajskim Flow”. – Spektakl powstał jako połączenie kultowej opowieści i nowoczesnej mieszanki stylów tanecznych dancehall oraz hip hop. Młodzi tancerze mieli nie lada wyzwanie, obostrzenia nie pozwalały na treningi w pełnym składzie grup, a kolejny lockdown zmusił do treningów w domach z wykorzystaniem kamerki internetowej. Determinacja trenerki i choreografki Agnieszki „Maliny” Malinowskiej i członków zespołu sprawiła, że powstało przepiękne show taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży – informuje Bogumiła Szulc z Urzędu Miasta Rydułtowy, który promuje działalność zespołu Dżepetto Squad. W czasie trzech tygodni udało się przygotować nie tylko spektakl oparty o widowiskową choreografię, ale i stworzyć teatr tańca, rekwizyty, kostiumy i przepiękną scenografię. Dzięki wsparciu i pomocy rodziców oraz pracowników Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” zespół Dżepetto Squad mógł przenieść wszystkich w swój taneczny świat. Historia Dziadka do Orzechów w Jamajskim Flow przełamuje wiele schematów.

Role, w które wcieliły się dzieci były wykonane z sercem i pełnym zaangażowaniem, co nie umknęło uwadze widzów związanych z tańcem zawodowo. Tancerze Opery Wrocławskiej byli zachwyceni młodymi rydułtowskimi tancerzami i trzymają kciuki za dalsze projekty. Można powiedzieć nawet, że stali się fanami Dżepetto. Dzieci zostały oficjalnie zaproszone do Opery Wrocławskiej na spektakl i rozmowę z tancerzami. Spektakl nie mógłby się odbyć, gdyby nie dobra współpraca z realizatorami dźwięku i obrazu, którymi byli Krzysztof i Jacek Turek. Na maj 2021 roku zaplanowano już kolejne show w wykonaniu rydułtowskich tancerzy.

Tegoroczne sukcesy

Po tej realizacji zespół nie zwolnił tempa, zaraz po świątecznej przerwie grupa Junior zmobilizowana do dalszej pracy sama wyszukała taneczne zawody online, w których znalazła się kategoria Dancehall. Grupa wywalczyła pierwsze miejsce w Białobrzeskim Ogólnopolskim Konkursie Tańca Winter E- Dance, mając zaledwie 2 godziny na przygotowanie nagrania układu tanecznego do wysłania. Aktualnie wszystkie grupy wraz z duetami i solistami przygotowują się do najważniejszego turnieju tańca Dancehall or Die w Poznaniu, który ma charakter hybrydowy. Jeżeli przesłane przez grupy i solistów krótkie filmiki spodobają się jury, 3 najlepsze formacje, soliści i duety, spotkają się w Poznaniu na turnieju w każdej kategorii.

Energia do działania

– Trener „Malina” prosi wszystkich o mocne trzymanie kciuków za Tancerzy! Po takiej przerwie powrót do startów w zawodach jest bardzo trudny. Bez wyjazdów, bez atmosfery konkursu, bez charakterystycznych emocji towarzyszących zawodom tanecznym. Zespół wysyła nagranie, które musi oddać to, co najważniejsze w wykonaniu układu tanecznego – to jest niesamowicie wyczerpujące wyzwanie! – tłumaczą tancerze, dla których energia publiczności jest motywująca, a w obecnej sytuacji muszą obejść się bez niej, przez co spada jakość ruchu, jak i chęć tańczenia. Na szczęście Agnieszka Malinowska to profesjonalistka, która w okresie lockdownu wzięła udział w warsztatach międzynarodowych dostępnych w sieci i w szkoleniach z psychologii sportu. Aktualizuje zdobytą wiedzę i sprawnie wciela ją w życie zespołu. Dzięki temu dzieci czerpią przyjemność z tańca i mają możliwość prezentowania się w sieci.

(oprac. ska)