Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

8 marca ruszy nabór do przedszkoli w Raciborzu. Sprawdź, jak zapisać dziecko

24.02.2021 10:53 | 0 komentarzy | ż

Od 8 marca trwa nabór dzieci do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Racibórz. Postępowanie uzupełniające potrwa od 17 do 20 maja.

8 marca ruszy nabór do przedszkoli w Raciborzu. Sprawdź, jak zapisać dziecko
Zdjęcie poglądowe (UM Racibórz).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak przebiega nabór?

Nabór prowadzony jest poprzez stronę internetową https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/raciborz. Tu zarejestrujesz wniosek, który następnie należy wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

W elektronicznym systemie wspomagającym rekrutację do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta Racibórz rodzic znajdzie opisy placówek oraz grup, ważne terminy oraz ogólne zasady naboru, a także pliki do pobrania (druki oświadczeń, terminarz, zasady naboru).

Po zapoznaniu się z ofertą placówek należy skorzystać z przycisku "zgłoś kandydaturę" i założyć konto dla kandydata biorącego udział w naborze. Do 22 marca można zarejestrować dziecko i dostarczyć do placówki pierwszego wyboru podpisany wniosek.

9 kwietnia zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych placówek. W okresie od 12 kwietnia do 19 kwietnia br. rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzali wolę korzystania z usług placówki, do której dziecko zostanie przyjęte.

Dzieci 2,5-letnie

W naborze do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 udział mogą wziąć również dzieci urodzone w styczniu i lutym 2019 roku (dzieci 2,5 letnie od 1 września 2021 roku).

Nabór dzieci 2,5 letnich przeprowadzą niżej wymienione przedszkola: Przedszkole Nr 3, Nr 10, Nr 11, Nr 13, Nr 20, Nr 23, Nr 2 (ZSP3).

Więcej informacji w załączniku:

zarządzenie prezydenta ws. rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022

źródło: UM Racibórz, oprac. ż