Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Czy prezydent Polowy wesprze Dawida Wacławczyka wobec zarzutów opozycji?

09.02.2021 19:12 | 21 komentarzy | ma.w

Zadaliśmy prezydentowi Raciborza pytanie o jego ewentualne wsparcie dla swego pierwszego zastępcy, po tym jak radni opozycji (kluby Szukalskiej i Lenka) zdecydowali o doniesieniu na wiceprezydenta do prokuratury. Uważają, że mógł popełnić przestępstwo, kopiując bez zgody właściciela obszerne fragmenty opracowania o połączeniu Zamku z Muzeum.

Czy prezydent Polowy wesprze Dawida Wacławczyka wobec zarzutów opozycji?
Prezydent Raciborza ze swoim pierwszym zastępcą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po tym jak wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk zajął w minioną niedzielę publicznie głos (czytaj tutaj) w sprawie uchwały Rady Miasta Racibórz, na mocy której ma być skierowane doniesienie do prokuratury, spytaliśmy, czy jego szef planuje oficjalne stanowisko w tej sprawie. Na sesji budżetowej prezydent Dariusz Polowy nie zabierał głosu na temat problemów swego pierwszego zastępcy, mimo że toczyła się tam ożywiona dyskusja między radnymi.

Przypomnijmy, że powołując na początku stycznia D. Wacławczyka na swego „wice” D. Polowy podkreślał, że cieszy się z faktu, że ceniony przedsiębiorca i samorządowiec z ogromnym mandatem zaufania publicznego dołącza do zespołu urzędniczego, dlatego pytanie, czy włodarz stanie teraz za członkiem swej drużyny wydało nam się zasadne.

- Nie widzę potrzeby wchodzić w te tematy, w których radni widać dobrze się poczuli. Na teraz sytuacja jest prosta: stosowne organy, stosowne instytucje będą rozstrzygać o tym czy należało składać jakieś doniesienie, czy nie. Pozostawmy to tamtym rozstrzygnięciom. W urzędzie mamy teraz uchwalony budżet i naprawdę dużo zadań do zrealizowania - powiedział prezydent Raciborza Dariusz Polowy.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza