Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Prezydent Polowy kupi PWSZ książkomat jeśli zgodzi się rada miasta

27.01.2021 16:10 | 22 komentarze | ma.w

Goszczący na styczniowej, budżetowej sesji rady miasta rektor raciborskiej uczelni dr Paweł Strózik zaproponował samorządowcom, aby zwiększyć doroczną dotację dla PWSZ i przeznaczyć ją na książkomat.

Prezydent Polowy kupi PWSZ książkomat jeśli zgodzi się rada miasta
Rektor dr Paweł Strózik na styczniowej sesji rady miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Będzie to wspaniała forma wykorzystania dotacji, bo taki książko mat wyposażymy w elementy ilustrujące współpracę uczelni i Miasta - podkreślił rektor. Na slajdzie z książkomatem pokazał nowe logo Raciborza, które mogłoby znaleźć się na urządzeniu.

Książkomat ma być zabudowany wewnątrz uczelni, jego szacowany koszt wyniesie 93 tys. zł.

Propozycję Strózika poparła radna Krystyna Klimaszewska, która wcześniej postulowała podwyższenie corocznej dotacji miejskiej dla PWSZ. Ta wynosi od lat 60 tys. zł.

Dariusz Polowy zaakceptował propozycję. Powiedział, że wspólnie ze skarbniczką poszuka pieniędzy w budżecie i w lutym postara się przedstawić radzie miasta taki wydatek.

Jeszcze na sesji, podczas jednej z przerw, po lekturze tego artykułu radny Marcin Fica przekazał Nowinom, że to nie prezydent Polowy kupi urządzenie uczelni, a rada miasta, która zgodzi się na wydatek z budżetu Raciborza.