Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Bez szans na dzienny oddział przedszkolny

14.01.2021 19:00 | 0 komentarzy | juk

Istnieje możliwość, że w przyszłym roku szkolnym zostanie otworzony dodatkowy oddział przedszkolny dla dzieci z Zawady. Ale jeżeli już, to tylko w trybie popołudniowym.

Bez szans na dzienny oddział przedszkolny
Prawdopodobnie nie będzie możliwości uruchomienia pięciu oddziałów w PP nr 14, które działałoby od rana. Magistrat będzie rozważał opcję piątego oddziału dla dzieci z Zawady, ale w trybie popołudniowym.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Po raz kolejny wracamy do kwestii uruchomienia dodatkowego oddziału przedszkolnego na terenie wodzisławskiej dzielnicy Zawada. Przypomnijmy, że przez ograniczenia lokalowe oraz prace w ścisłym reżimie sanitarnym miasto nie wyraziło zgody na utworzenie w obecnym roku szkolnym dodatkowej grupy w Przedszkolu Publicznym nr 14. Mimo próśb ze strony rodziców. W sprawę angażuje się ponownie jeden z wodzisławskich radnych.

Potrzeba otwarcia dodatkowego oddziału

– Z prognoz wydziału edukacji wynika, że aby zapewnić miejsce dla wszystkich dzieci z Zawady, należy uruchomić pięć oddziałów przedszkolnych w PP nr 14 – podkreśla radny Jakub Elsner, zwracając uwagę, że obecnie funkcjonują w placówce cztery oddziały. Dodaje, że liczba urodzeń dzieci w kilku minionych latach wskazuje, że taka potrzeba będzie istniała również w następnych latach. – Tym bardziej że dzielnica stale się rozrasta i przybywa mieszkańców – zauważa radny. W efekcie zwrócił się do wodzisławskiego magistratu z zapytaniem w sprawie otwarcia pięciu oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (w którego skład wchodzi PP nr 14) w roku szkolnym 2O21/2O22.

Dzienny nie, popołudniowy może

Radny otrzymał już odpowiedź na swoje zapytanie. Jak wyjaśnia w niej zastępca prezydenta Izabela Kalinowska, założenia organizacyjne przyszłego roku szkolnego będą przygotowywane na przełomie stycznia i lutego. – Wstępnie można ocenić, iż nie będzie możliwości uruchomienia pięciu oddziałów, które będą działały od rana. Rozważana może być opcja piątego oddziału popołudniowego – informuje Izabela Kalinowska. Dodaje, że plan działań inwestycyjno-projektowych w ZSP nr 1 zmierza do dostosowania budynku do aktualnych wymogów bezpieczeństwa przeciwpożarowego m.in. w części dotyczącej funkcjonowania przedszkola. Jak przekazuje Kalinowska, w tym zakresie zostanie przygotowany projekt budowlany, w którym będzie rozważany taki wariant, który umożliwi ewentualne wykorzystanie jednej z sali zamiennie do edukacji wczesnoszkolnej lub wychowania przedszkolnego. – Uwzględniając w najbliższych latach planowaną liczbę dzieci do klas pierwszych trudno będzie uruchomić dzienny piąty oddział przedszkolny – informuje zastępca prezydenta.

(juk)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego