Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Tak parkują rybniccy kierowcy [ZDJĘCIA]

08.01.2021 10:18 | 6 komentarzy | acz

Wraz z rozpoczęciem nowego roku rybnicka straż miejska zaczęła publikować zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, wykonane przez funkcjonariuszy. Zdjęcia te powstały w przeważającej większości podczas podejmowanych interwencji, zgłaszanych przez mieszkańców Rybnika.

Tak parkują rybniccy kierowcy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Tego typu publikacje mają jedynie wymiar edukacyjny. Nikogo nie zachęcamy do parkowania w ten sposób, gdyż takie postępowanie może się zakończyć nałożeniem mandatu karnego, czy skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu - ostzegają strażnicy. Jak najczęściej tłumaczą się sprawcy wykroczeń drogowych? „…przecież ja tylko na chwilę…”, „…nie wiedziałem…”, „…nikomu przecież nie przeszkadzam…”

- Czy pojazd zaparkowany na chodniku na „chwilę”, ponieważ kierowca chciał zrobić zakupy, mógł uniemożliwić osobie pchającej przed sobą wózek z dzieckiem przejście właśnie tym chodnikiem? Tak mógł. Czy mógł spowodować zagrożenie dla tej osoby? Tak. Nim zaparkujemy swój pojazd jak najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć, zrobić zakupy, załatwić inne sprawy, zastanówmy się, czy warto. Pamiętajmy, że nasze postępowanie może narazić kogoś na niebezpieczeństwo - tłumaczy rybnicka straż miejska.

Naruszenie warunków dopuszczalności postoju pojazdem na chodniku, pozostawienie pojazdu w miejscu do tego niewyznaczonym w strefie zamieszkania, niszczenie zieleni, czy niestosowanie się do znaków poziomych i pionowych - to najczęstsze wykroczenia ujawniane przez strażników miejskich w Rybniku.