Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Sytuacja w DPS Gorzyce opanowana

07.01.2021 13:39 | 0 komentarzy | art

Po tym jak przed Świętami Bożego Narodzenia okazało się, że jeden z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach jest zakażony koronawirusem, rozpoczęto testowanie innych mieszkańców i pracowników. We wtorek 5 stycznia informowaliśmy, że zakażenie potwierdzono u 34 mieszkańców i 9 pracowników. Na dziś więcej zakażeń nie potwierdzono. 

Sytuacja w DPS Gorzyce opanowana
Jak zapewnia dyrekcja DPS-u, sytuacja została opanowana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie mamy nowych zakażeń. Co więcej, dwóch pracowników już wyzdrowiało i wróciło do pracy. Również nasi mieszkańcy czują się coraz lepiej. Na szczęście dość dobrze przechodzą zakażenie - mówi Maria Janeta, dyrektor DPS-u w Gorzycach. Przypomnijmy, że 4 spośród 34 zakażonych mieszkańców, musiało zostać umieszczonych w szpitalu. 

Dyrektor przyznaje, że nie udało się ustalić, w jaki sposób koronawirus dostał się na teren DPS-u. - Pierwsze zakażenie potwierdzono u mieszkanki, która miała lekkie objawy przeziębienia. Natomiast kiedy objawy się nasiliły, został wykonany u niej test, który potwierdził zakażenie. Wobec tego rozpoczęliśmy procedury izolacji i testowania - mówi Maria Janeta. Jak podkreśla, obecnie sytuacja jest opanowana.