Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Kultura

Ferie zimowe 2021. Co przygotował Zamek Piastowski?

28.12.2020 15:19 | 0 komentarzy | d

Zamek Piastowski w Raciborzu przedstawił swoją propozycję na ferie zimowe. – Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia odbędą się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych – przekazuje Grzegorz Nowak. Co przygotowano?

Ferie zimowe 2021. Co przygotował Zamek Piastowski?
Zamek Piastowski w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Środa 6 stycznia od 10.00 do 12.00 – warsztaty ceramiczne

  • „Nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy”, nawet ci, którzy myślą, że nie potrafią. W arkana sztuki ceramicznej wprowadzi uczestników prowadząca zajęcia. Pokaże techniki ręcznego modelowania najprostszych form, posłuży radą i pomocą przy drobnych niepowodzeniach. Uczestnicy stworzą wyroby wykonane ręcznie, jak i z gotowych form.

Piątek 8 stycznia od 10.00 do 12.00 – eksperymenty chemiczne i ekologiczne kule do kąpieli (warsztaty)

  • W trakcie zajęć będzie mowa o pierwiastkach i pryncypiach alchemicznych. Jednym słowem mówiąc „chemia da się lubić”. Nie zabraknie efektownych pokazów i doświadczeń do wykonania przez młodych uczestników. Krótkim wykładom towarzyszyć będą eksperymenty. Uczestnicy zajęć wykonają samodzielnie ekologiczne kule do kąpieli, które zapewniają zabawę w kąpieli oraz będą pięknym i pachnącym prezentem dla bliskich. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Jasińska.

Poniedziałek 11 stycznia od 10.00 do 12.00 – zamkowe duchy, zabawy i animacje z dziećmi

  • Tropiciele przygód to dociekliwi badacze i czujni obserwatorzy. Uczestnicy odkryją w sobie tropiciela podczas zajęć edukacyjnych. Nie zabraknie animacji, gier, zabaw ruchowych i zajęć integracyjnych wokół tematyki zamkowej, w trakcie których marzenia z dzieciństwa mogą się ziścić. Każde dziecko będzie mogło zostać królem, królową, czarodziejką, rycerzem lub inną bajkową postacią. Zajęcia poprowadzi Patrycja Chomiczewska – trener mentalny, nauczyciel jogi, instruktor pływania, nauczyciel wychowania fizycznego i fizjoterapeuta.

Środa 13 stycznia od 10.00 do 12.00 – warsztaty plastyczno-historyczne

  • W trakcie zajęć uczestnicy stworzą magiczną mapę z czasów średniowiecza z tajemniczym przejściem pod rzeką Odrą z ukrytymi po drodze skarbami. Przejście to zaczynało się przy zamkowej baszcie, a kończyło w kościele dominikanek pw. Św. Ducha, czyli w obecnym raciborskim Muzeum.

Piątek 15 stycznia od 10.00 do 12.00 – malarstwo sztalugowe

  • Zajęcia wprowadzą uczestników w świat malarstwa w bezstresowy sposób. W ramach zajęć malowana będzie martwa natura. Zajęcia wzbogacone będą też o ćwiczenia z kreatywności. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w malarstwie, niezależnie od posiadanych umiejętności czy doświadczenia. Warsztaty mają na celu rozwój osobisty, poznanie nowych sposobów ekspresji, relaksu i rozwoju osobistego.

Na zajęcia można zapisywać się do czwartku 31 grudnia, od godz. 11.00. Karta uczestnictwa do pobrania TUTAJ. – Prosimy o wypełnienie i odesłanie mailowo na adres: promocja@zamekpiastowski.pl. UWAGA! Zajęcia są adresowane do uczniów klas I-IV szkół podstawowych. W każdym z zajęć może wziąć udział tylko 12 osób. Dlatego już dziś zachęcamy, by zarezerwować sobie te terminy! Z nami nie będziecie się nudzić! – mówi Grzegorz Nowak, inspektor w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu