Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Przy boiskach będzie nieco więcej… komfortu

02.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | art

GODÓW, KROSTOSZOWICE Przy dwóch obiektach sportowych na terenie gminy Godów prawdopodobnie powstaną stałe toalety. Na ich brak narzekają zwłaszcza rowerzyści, którzy odkąd w tej gminie powstały ścieżki rowerowe, tłumnie odwiedzają Godów.

Przy boiskach będzie nieco więcej… komfortu
Toalety powstaną przy obiekcie sportowym w Godowie, który znajduje się na szlaku Żelaznej Trasy Rowerowej oraz przy obiekcie Orlik w Krostoszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Godowa Mariusz Adamczyk powstanie toalet zapowiedział na listopadowej sesji. Gmina złożyła w tej sprawie projekt do Lokalnej Grupy Działania Morawskie Wrota i jest bardzo prawdopodobne, że otrzyma wsparcie finansowe. Wówczas toalety powstaną przy obiekcie sportowym w Godowie, który znajduje się na szlaku Żelaznej Trasy Rowerowej oraz przy obiekcie Orlik w Krostoszowicach. – To dwa najchętniej odwiedzane miejsca w naszej gminie – wyjaśnia Adamczyk powody takiej a nie innej przyszłej lokalizacji toalet. Zwłaszcza ta na szlaku Żelaznej Trasy Rowerowej zostanie doceniona przez rowerzystów. Ci bowiem tłumnie odwiedzają gminę, i jakkolwiek bardzo chwalą godowskie ścieżki, to zarazem bywa, że narzekają właśnie na brak toalet.

Ponadto prawdopodobnie w kilku miejscach na terenie gminy zostaną zainstalowane toalety przenośne tzw. toi-toie. – Decyzje co do ich lokalizacji zostaną podjęte po konsultacjach z sołtysami naszych sołectw – mówi wójt Godowa.(art)