Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Radiowóz co podnosi prestiż i zwiększa komfort

18.12.2020 15:59 | 2 komentarze | art

Gmina Godów dołożyła 45 tys. zł do zakupu radiowozu dla Posterunku Policji w Gołkowicach. Przekazanie wozu policjantom miało miejsce 15 grudnia. 

Radiowóz co podnosi prestiż i zwiększa komfort
Nowy radiowóz posłuży policjantom z Posterunku Policji w Gołkowicach. Fot facebook.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Elegancka linia nadwozia oraz luksusowe wykończenie wnętrza z bogatym wyposażeniem podnosi prestiż przedmiotowego samochodu i zwiększa komfort użytkowania przez funkcjonariuszy Policji – tak gmina opisuje auto na swoim profilu w mediach społecznościowych, co brzmi, jakby zostało skopiowane z prospektu reklamowego. Na szczęście wiadomo, że auto jest też funkcjonalne, bo to kombi, w dodatku hybryda, a więc radiowóz w codziennym użytkowaniu powinien być ekologiczny i ekonomiczny.

Mieszkańcy pół żartem, pół serio dodają, że teraz to policja będzie mogła zaskoczyć każdego niepostrzeżenie. Oczywiście w trybie elektrycznym, w którym auto porusza się niemal bezszelestnie. Inni odpowiadają, że z zaskoczenia może niewiele wyjść, bo w trybie elektrycznym hybrydowe auto porusza się stosunkowo wolno. Pytanie co skuteczniejsze: wolny, ale cichy czy szybki, acz głośny tryb jazdy, pozostaje otwartym. Odpowiedzą na nie w toku służby pewnie sami policjanci.

A już całkiem poważnie, radiowóz marki toyota corolla kosztował prawie 108 tys. zł. Do jego zakupu, prócz wspomnianej gminy, dołożyła się również Komenda Główna Policji (niespełna 51 tys. zł) oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (12 tys. zł).

Dotacja do zakupu radiowozu to nie jedyny ukłon włodarzy gminy w kierunku policji. Gmina przekazała jej również w użyczenie nowy alkomat „Dräger Alcotest” 5000 o wartości 1568,50 zł.